Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KPSS kısmi iptalinin iptali istendi

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

KPSS kısmi iptalinin iptali istendi Empty
MesajKonu: KPSS kısmi iptalinin iptali istendi   KPSS kısmi iptalinin iptali istendi Puce-p11Salı 5 Ekim 2010 - 22:30

iki öğretmen adayı, KPSS eğitim bilimleri testinin iptal kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay'da dava açtı.

Öğretmen adayları Ali Kazak ve Bilge Çetin, sabah saatlerinde avukatları Dilhun Ayaydın'la birlikte Danıştay'a geldi.

Ali Kazak, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, alın teriyle puan alan öğretmen adaylarının mağdur edildiğini ve KPSS'nin iptal edilmesiyle ''kopyacılar'' yerine başarılı adayların cezalandırıldığını savundu.

Bu adaletsizliği görmezden gelmeyeceklerini ifade eden Kazak, ''Sınav iptal edilerek birileri aklanmaya, skandal unutturulmaya çalışılıyor. Kopya skandalının tek çözümü, hırsızların sınavlarını iptal edip, gerekli cezayı vererek biz mağdur adayların puanlarının tekrar hesaplanıp adaletin sağlanmasıdır'' görüşünü dile getirdi.

Kazak, avukatları aracılığıyla bugün KPSS eğitim bilimleri testinin iptal kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle dava açtıklarını bildirdi.

AA
http://www.dilkolik.org/

KPSS kısmi iptalinin iptali istendi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KPSS kısmi değil tamamen iptal edilsin
» KPSS'nin iptali için başvuru
» Yenilen KPSS'de 280 adaya kopya iptali
» Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava
» Eğitim - Bir - Sen maaş ve izin farkının iptali için dava açtı