Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KPSS'nin iptali için başvuru

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

KPSS'nin iptali için başvuru Empty
MesajKonu: KPSS'nin iptali için başvuru   KPSS'nin iptali için başvuru Puce-p11Cuma 27 Ağus. 2010 - 3:23

KPSS'ye giren öğretmen Burcu Hacer Durukan, sınavda kopya çekildiği yönündeki iddialar nedeniyle, 31 Ağustosta yapılacak öğretmen atamalarının iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştaya başvurdu.

Durukan, avukatı Birol Keskin ile İzmir Adliye Sarayı'na gelerek, söz konusu talebini içeren dilekçeyi, Danıştaya gönderilmek üzere İzmir Nöbetçi İdare Mahkemesine verdi.

Başvurusunun ardından gazetecilere açıklama yapan Durukan, KPSS'nin ardından gündeme gelen kopya iddialarının, ''kamuoyunun eğitim sistemine ve ÖSYM'ye olan güvenini sarstığını ve akıllarda bir soru işareti oluşturduğunu'' öne sürdü.

Durukan, ''İddiaların doğru olması durumunda bu sonuçlarla atama yapılması Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olacak ve suç teşkil edecek. Sınava hile, kopya karıştığı doğru ise sadece kopya çekenlerin nasıl ayıklanacağı ciddi bir sıkıntı yaratacak. Sınavın geçerli sayılıp atamaların yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Atama kararının iptali ve yürütmenin durdurulmasını talep ettik'' dedi.

Başvuruyu yalnızca kendisi için değil benzer durumdaki tüm öğretmenler için yaptığını belirten Durukan'a, adliyeye gelen 11 öğretmen de destek verdi.

AA
http://www.dilkolik.org/

KPSS'nin iptali için başvuru
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava
» Eğitim - Bir - Sen maaş ve izin farkının iptali için dava açtı
» YGS'ye başvuru için ek süre bugün son
» 30 bin öğretmen için son başvuru tarihi
» Yenilen KPSS'de 280 adaya kopya iptali