Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KPSS kısmi değil tamamen iptal edilsin

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

KPSS kısmi değil tamamen iptal edilsin Empty
MesajKonu: KPSS kısmi değil tamamen iptal edilsin   KPSS kısmi değil tamamen iptal edilsin Puce-p11Paz 19 Eyl. 2010 - 0:04

10 Temmuz'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda Eğitim Bilimleri test sorularının çalındığı kesinleşti ve sınavın bu bölümü iptal edildi. 'Diğer sorular da çalınmıştır' diyen birçok aday tümünün iptalini istiyor..

Geçtiğimiz 10 Temmuz'da yapılan KPSS'nin sonuçlarının açıklanmasıyla Eğitim Bilimleri'nde yüzlerce adayın tam puan aldığı ortaya çıkmış ve uzun bir soruşturma başlatılmıştı..

Milli Eğitim Bakanlığı ise, olayın aydınlatılamaması üzerine öğretmen atamalarını iptal etmişti..

Soruşturma sonunda soruların sızdırıldığı tespit edildi ve önceki gün ÖSYM ile YÖK, sınavın Eğitim Bilimleri testinin iptaline karar verdi..

TAMAMI İPTAL EDİLMELİ

Atama bekleyen onbinlerce öğretmen adayı iptal kararına karşı çıkarken bazı adaylar da 'Kısmi iptal yetmez tamamı iptal edilmeli' diye seslerini duyurmaya çalışıyor..

KPSS'nin tamamının iptalini isteyen adaylar 'Soruların sızdırıldığı kesinleşti.. Sadece Eğtim Bilimleri değil Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularının da çalınmadığına nasıl emin olabileceğiz.. Bu yolla sıralamada üstümüzde yer alan ve atanma şansımızın elimizden alınmadığına nasıl garanti verilebilir. Bu soruları çalanlar diğer bölümlerin sorularını da çalmıştır.. Kul hakkına sebebiyet vermemek için bu sınavın tamamının iptalini istiyoruz.. Sayın Başbakan Erdoğan ve diğer yetkili bakanlarımızın bizi dikkate almasını istiyoruz' dediler..

Haber7
http://www.dilkolik.org/

KPSS kısmi değil tamamen iptal edilsin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KPSS kısmi iptalinin iptali istendi
» İzmir'de 'KPSS iptal edilmesin' eylemi
» KPSS'de iptal edilen sınav Pazar günü
» KPSS'yi iptal ettiren 17 açık!
» ÖSYM, KPSS iptal gerekçesini açıkladı