Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava Empty
MesajKonu: Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava   Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava Puce-p11Cuma 22 Ekim 2010 - 3:20

Eğitim-İş, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) KPSS Eğitim Bilimleri Testi Sınavı'nın kılavuzunda yer alan ve adayların sınava başörtüsü ile katılmasına imkan sağlayan düzenlemelerin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştayda dava açtı.

Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli yaptığı yazılı açıklamada, 2010 KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Testi Sınavı Kılavuzu'nun "kılık-kıyafet" konusundaki hukuka aykırı hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali amacıyla Danıştay'da dava açtıklarını bildirdi.

KPSS'nin, kamuda personel olmak için başvuran devlet memuru adaylarının girdiği bir sınav olduğunu ifade eden Adıbelli, şunları kaydetti:

"Dayatma yaklaşımının sürmesi halinde huzursuzluğun toplumun tamamına dalga dalga yayılacağı konusunda ciddi endişeler taşıyoruz. Siyasi iktidar, sorun kontrolden çıkmadan, toplumun tüm kesimlerini içine alacak bir uzlaşma zeminini yaratmak suretiyle huzursuzluğu ortadan kaldırmalıdır.

Eğitim-İş'in demokratik hukuk devleti ve toplumsal barışı yok etmeye yönelik bu saldırılara vereceği karşılık, sadece iptal davalarıyla sınırlı kalmayacak, hukuk devleti ve yargı kurumlarına meydan okuma cüretine gösteren YÖK Başkanı ve hukuk dışı kararlara imza koyan üyeleri hakkında suç duyurusu süreci de başlatılacaktır."

Eğitim-İş dün ALES Kılavuzu'nda yer alan aynı düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle dava açmıştı.

CNNTürk
http://www.dilkolik.org/

Eğitim-İş'ten KPSS kılavuzunun iptali için dava
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eğitim - Bir - Sen maaş ve izin farkının iptali için dava açtı
» KPSS'nin iptali için başvuru
» Türk Eğitim Sen'den KPSS için suç duyurusu
» KPSS kısmi iptalinin iptali istendi
» Yenilen KPSS'de 280 adaya kopya iptali