Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'100 bin öğretmen emekli olsun'

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

'100 bin öğretmen emekli olsun' Empty
MesajKonu: '100 bin öğretmen emekli olsun'   '100 bin öğretmen emekli olsun' Puce-p11Paz 20 Şub. 2011 - 4:57

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı, ''Emekliliği gelmiş 100 bin öğretmen emekli olsun, bunların yerine yeni öğretmenler alınsın'' dedi.

Yüksel Adıbelli, sendikasının Gebze Şubesini ziyaret ederek şube başkanı Bülent Metin ve sendika üyeleriyle görüştü, öğretmenlerin özlük hakları ve bazı konularda bilgilendirmede bulundu.

Öğretmenlerin geçim sıkıntısı içerisinde olduklarını ifade eden Adıbelli, bazı öğretmenlerin de emeklilikleri geldiği halde geçim kaygısı nedeniyle emekli olmadıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığına öneride bulunduklarını belirten Adıbelli, ''Eğitim çalışanlarının maaşını yükseltin. Emekliliği gelmiş 100 bin öğretmen emekli olsun, bunların yerine yeni öğretmenler alınsın. Bu önerimize henüz bir cevap almış değiliz'' dedi.

Genel seçimler konusuna da değinen Adıbelli, Türkiye'de muhalefetin beceriksiz olduğunu buna rağmen genel seçimlerde CHP'yi destekleyeceklerini söyledi.

AA
http://www.dilkolik.org/

'100 bin öğretmen emekli olsun'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
» 40 bin yabancı öğretmen geliyor
» 30 bin öğretmen talebi!
» "Atanmayan öğretmen kalmayacak"
» MEB, öğretmen atamalarını erteledi!