Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

30 bin öğretmen talebi!

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

30 bin öğretmen talebi! Empty
MesajKonu: 30 bin öğretmen talebi!   30 bin öğretmen talebi! Puce-p11Salı 8 Mart 2011 - 5:58

Eğitim-Bir-Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Haziran 2011'de 30 bin öğretmen atanmasını talep etti

Eğitim-Bir-Sen'den yapılan açıklamaya göre, Gündoğdu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'yu ziyaret ederek, eğitim çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı.

Ziyarette, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini isteyen Gündoğdu, ayrıca yüzbinlerce kişinin atama beklediğini kaydetti. KPSS'deki kopya skandalı nedeniyle Eğitim Bilimleri Sınavı'nın iptal edilerek yeniden yapıldığını anımsatan Gündoğdu, bu nedenle ilk sınavda yüksek puan alan birçok adayın daha sonra düşük puan aldığını ve atanamadığını kaydetti. Öğretmen adaylarının Haziran ayında atama beklentisine girdiklerini belirten Gündoğdu, Temmuz 2011'de yapılacak KPSS'den önce Haziran ayında 30 bin öğretmen atanmasını istedi.

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun Temmuz 2011'de yapılacak KPSS'den önce öğretmen alımı yapılması yönündeki talebi, Bakanlar Kurulu'na götüreceğini söylediği bildirildi.

AA
http://www.dilkolik.org/

30 bin öğretmen talebi!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sınava başörtüyle girmeye iptal talebi
» KPSS'de kopya: Zanlıya 84 yıl hapis talebi
» "Atanmayan öğretmen kalmayacak"
» 13 bin öğretmen daha alınacak
» 2 bin öğretmen bir imza bekliyor