Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Liseli öğrencilerden karne yakma eylemi!

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Liseli öğrencilerden karne yakma eylemi! Empty
MesajKonu: Liseli öğrencilerden karne yakma eylemi!   Liseli öğrencilerden karne yakma eylemi! Puce-p11Perş. 27 Ocak 2011 - 8:09

İstanbul Taksim'deki Galatasaray Lisesi önünde toplanan öğrenciler karnelerini ateşe verdi

Liseli Kıvılcım üyesi bir grup öğrenci, İstanbul Taksim'deki Galatasaray Lisesi önünde toplanarak, eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim hakkı için, hazırladıkları dev karneleri ateşe verdi.

Özge EĞRİKAR - Olcayto OKUR / AHT

Liseli Kıvılcım üyesi 60 kişilik bir grup, Galatasaray Meydanı'nda biraraya gelerek eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim hakkı için karne eylemi yaptı. "Beni yak, herşeyi yak, bir kıvılcım yeter hazırız bak" pankartı açan grup, ellerinde 'Karneleri yakın, sırada ÖSS', 'Liseler bizimle özgürleşecek' dövizleri ile AK Parti karşıtı sloganlar attı. Liseli öğrenciler, üzerinde Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafının olduğu karneleriyle, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya 1. dönem karnesi hazırladı.

Öğrencilerin hazırladığı karneye göre, burjuva sınıfında okuyan Bakan Çubukçu, eşit-parasız eğitim, bilimsel eğitim, anadilde eğitim, inanç özgürlüğü derslerinden kalırken, asimilasyon, emek sömürüsü, cinsiyetçilik, zulüm eğitimi ve şiddet, dersane ve tüccarlık derslerinden sermaye zorlamasıyla geçti.
Grup adına basın açıklaması yapan Lise öğrencisi Hediye Şahin, Türkiye'de uygulanan eğitim sisteminin içinin boş olduğunu ve bilimsellikten uzak, apolitik bireyler yetiştirdiğini söyledi.

Türkiye'deki eğitim sisteminin öğrencilere bencilliği aşıladığını ifade eden Şahin, "Bu sistem liselilerin dayanışma içinde olmasını engelliyor. Bu sistemin notlarını da, karnelerini de kabul etmiyoruz. Bilimi reddeden, parasız ve anadilde eğitimi kabul görmeyen bu sistem hastalıklı bir sistemdir. Daha fazla tahammül edemeyeceğimiz bu sistemin notlarını da karnelerini de kendisini de ateşe veriyor, yakıyoruz. Eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim istiyoruz" diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından öğrenciler karneleri ateşe verdi. Grup olaysız bir şekilde dağıldı.

HaberTürk
http://www.dilkolik.org/

Liseli öğrencilerden karne yakma eylemi!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 16 milyon öğrenci karne aldı
» MEB önünde oturma eylemi
» YÖK önünde formasyon eylemi
» Eğitim-Sen'den öğretmen ataması eylemi
» Öğretmen adaylarından atama eylemi