Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öğretmen adaylarından atama eylemi

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Öğretmen adaylarından atama eylemi Empty
MesajKonu: Öğretmen adaylarından atama eylemi   Öğretmen adaylarından atama eylemi Puce-p11Salı 7 Haz. 2011 - 0:42

Ataması yapılmayan bir grup öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı binası önünde eylem yaptı.

Bakanlık binası önünde toplanan grup, çeşitli sloganlar atarak ellerinde ''Hani Verdiğin Sözler 55 Bin Kadro'', ''55 Bin Atama Gerçekti Hayal Mi Oldu'', ''Nimet Bizi De Okula Gönder'' yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında, gerçekleştirilen öğretmen atamalarının yetersiz olduğu ileri sürülerek, atanamayan pek çok adayın mağdur olduğu belirtildi.

Açıklamada, eğitim planlamasının ciddi bir iş olduğu ifade edilerek, öğretmen adaylarının geleceğiyle oynandığı savunuldu.

2011 Ağustos ayında en az 55 bin öğretmen ataması yapılması gerektiği vurgulanarak, böylece eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adaylarının da bu uygulamadan yararlanabileceği kaydedildi.

AA
http://www.dilkolik.org/

Öğretmen adaylarından atama eylemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eğitim-Sen'den öğretmen ataması eylemi
» Öğretmen atama kontenjanları
» Öğretmen Atama Kılavuzu Yayınlandı
» ÖSYM üniversite adaylarından fikir alacak
» MEB önünde oturma eylemi