Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MEB önünde oturma eylemi

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

MEB önünde oturma eylemi Empty
MesajKonu: MEB önünde oturma eylemi   MEB önünde oturma eylemi Puce-p11Salı 23 Kas. 2010 - 7:01

Eğitim-Sen üyesi bir grup, MEB uygulamalarını protesto etmek için oturma eylemi yaptı.

Ellerindeki dövizlerle MEB'in giriş kapısında toplanan grup, istemlerini dile getiren sloganlar atarak, içeri girmek istedi.

Polisin izin vermemesi üzerine gruptakiler, giriş kapısının önünde oturmaya başladı. Daha sonra izin verilmesi üzerine MEB'in bahçesine giren gruptakiler adına açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, hükümetin 8 yıldır eğitimde uyguladığı politikaların Türkiye'yi geri bir seviyeye götürdüğünü savundu. 18. MEB Şurası'nda antidemokratik bir sürecin işletildiğini iddia eden Bozgeyik, ''Bu şura, eğitim ve bilim emekçilerinin sorunlarını çözecek, eğitim sorunlarını çözecek bir yapıda değil'' dedi.

Bozgeyik, 18. MEB Şurası'nda alınan kararların uygulanmaması için mücadele edeceklerini söyledi.

Eğitim-Sen Ankara Şubeleri Sözcüsü Tuğrul Culfa da, 18. MEB Şurası'nın eğitim emekçilerinin kazanılmış haklarının gasbedilmesine yol açtığını savundu.

MEB'in açıklamasına göre, 160 bin öğretmen açığı olduğunu kaydeden Culfa, 350 bin mezun öğretmenin atama beklemesini, MEB'in öğretmen atamalarında aynı sistemi uygulamasına anlam veremediklerini söyledi.

Açıklamaların ardından oturma eylemini sürdüren gruptakiler, daha sonra olaysız dağıldı.

AA
http://www.dilkolik.org/

MEB önünde oturma eylemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Doktorlardan ÖSYM önünde oturma eylemi
» YÖK önünde formasyon eylemi
» MEB önünde maskeli eylem
» Öğretmen adaylarından atama eylemi
» Eğitim-Sen'den öğretmen ataması eylemi