Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ne zaman almanca öğretmeni alınacak

+3
old_boy
nazan
wanhelsing
7 posters
YazarMesaj
wanhelsing
Dilkolik Üyesi
Dilkolik Üyesi

Mesaj Sayısı : 67 Başarı Puanı : 127 Rep Gücü : 8 Kayıt tarihi : 17/10/09

ne zaman almanca öğretmeni alınacak Empty
MesajKonu: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Paz 23 Mayıs 2010 - 9:38

ya arkadaşlar ne zaman Almanca öğretmeni alınacak. Site editörleri lütfen bu konu hakkında birşeyler söyleyin. Bir fikriniz yok mu?

Aslında meb bilgi edinme birimine mesaj yollamak istiyorum ama orası çalışmıyor nedense akp iletişim merkezine de gönderdim cevap gelmedi. Sizler nerdesiniz hiç ses seda yok.
nazan
Dilkolik Üyesi
Dilkolik Üyesi

Mesaj Sayısı : 59 Başarı Puanı : 103 Rep Gücü : 1 Kayıt tarihi : 18/10/09

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Salı 25 Mayıs 2010 - 9:08

Ağustos atamasında büyük ihtimalle alınacak. Ancak sayı az olabilir.
old_boy
Dilkolik Üyesi
Dilkolik Üyesi

Mesaj Sayısı : 92 Başarı Puanı : 211 Rep Gücü : 3 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Perş. 1 Tem. 2010 - 5:03

Bence bu seneden sonra, herkesin kendi branşında sınava girmesi olmasa bile, KPSS'de en azından yabancı dil için (ingilizce, almanca, fransızca) sorular olması ve yabancı dilcilerin kendi branşından sınava girmesi için çalışmalar yapılmalı. Çünkü eğer kendi branşımızdan sınava girersek en azından kendi alanımızla bağımız kopmamış olur. İki üç sene KPSS'ye çalışan bir insan kendi alanında köreliyor ve sonrasında özelde de iş bulması zorlaşıyor. Aksi takdirde kendi alanımızda da köreliyoruz. Hiç değilse hem özelde çalışır hem sınava gireriz. Bizim için de çok iyi olur. Sitenin de bu yönde bize gerekli desteği vereceğini umuyorum.
semra
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 18 Başarı Puanı : 30 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Perş. 1 Tem. 2010 - 5:09

Kesinlike old_boy katılıyorum. Kendi alanımızdan sınava girmemiz gerekiyor, bu bizi kendi alanımızda da oldukça iyi yapacaktır. Ayrıca birşey duydum. Site sanırım bu ay içerisinde eğitim dergisi çıkarıyormuş. Bu doğru mu acaba?
esra
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
esra

Mesaj Sayısı : 320 Başarı Puanı : 622 Rep Gücü : 13 Kayıt tarihi : 17/10/09 Ruh Hali : 8 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Fransızca
  • Rusça

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Perş. 1 Tem. 2010 - 5:23

Artık kendi alanımızı bırakıp, matematikte ve tarihte uzmanlaşmaya başladık. Bari matematik yada tarih öğretmenliği yapalım.

Dergi konusuna gelince; öyle bir çalışma var. Dilkolik Kurucusu Ali Çakır ve Dilkolik Editörü Hakan Altun'un da aralarında bulunduğu bir grup öğretmen tarafınan çıkarılacak. Önce yerel olarak çıkacak daha sonraki aşamada eğer tutar ve istikarar sağlanırsa ülke geneline dağıtılacak. Planlanan ise 1 Ağustos'da çıkarılması, ancak tabi ne olur bilinmez. İnşallah başarılır ve çıkar.
http://www.dilkolik.org
semra
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 18 Başarı Puanı : 30 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Cuma 8 Ekim 2010 - 4:52

bazıları almanca ve franzıca öğretmenlerinden alım olmayacağını ve hatta almanca ve fransızcadan öğretmen fazlası olduğunu söylüyorlar. Bu nasıl iş ve bu nasıl oluyor.
nickyok
Almanca Öğretmeni
nickyok

Mesaj Sayısı : 324 Başarı Puanı : 839 Rep Gücü : 27 Kayıt tarihi : 01/08/09

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Cuma 8 Ekim 2010 - 8:09

Bir süredir Ankara'dan gelen bakanlık müfettişleri bizim okulda ara sıra incelemelerde bulunuyor. Üstelik baş müfettişin branşı Almanca. O yüzden yabancı dil öğretmenlerine özel önem veriyor adam. Ben de bundan dolayı atamaları sordum, belki bilgisi vardır diye. Adam dediki Talim Terbiye Kurulu şuan çalışma yapıyor. TTK'nun Yaptığı çalışma bu sene yetişmemiş ve şubat dönemine yetişeceğini söyledi. O yüzden seneyeki atamalarda 250-300 civarı ikinci yabancı dil öğretmeninin alınacağını söyledi.
http://www.dilkolik.org
Lehrerin
Almanca Öğretmeni
Lehrerin

Mesaj Sayısı : 28 Başarı Puanı : 30 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 23/11/10 Ruh Hali : 17 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • Almanca
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • İspanyolca
  • İtalyanca
  • Hollandaca

MesajKonu: Geri: ne zaman almanca öğretmeni alınacak   ne zaman almanca öğretmeni alınacak Puce-p11Salı 30 Kas. 2010 - 4:05

250-300 civarı ikinci yabancı dilden kaçı Almancaya ayrılır acaba Sad Benim atama konusunda zaten kendi adıma bir beklentim yok artık KPSS sınavlarına da senelerdir girmiyorum. Ama yeni mezun arkadaşları ve yabancı dil sorusu olmayan KPSS sınavını düşündükçe çıldırmadan edemiyorum. Sınava ve atamaya bel bağlamak hayatımızdan seneleri boşa geçirmekti bugüne kadar benim için. Bir yandan çalışıp, olduğu kadarıyla da sınava hazırlanmak lazım Almanca branşı için, old_boyun dediklerine katılıyorum.

ne zaman almanca öğretmeni alınacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fransızca Öğretmeni Aranıyor.
» 2009 kasım ataması ne zaman yapılacak ve hangi branştan kaç öğretmen alınacak?
» Almanca gelecek zaman - gelecekte bitmiş zaman - Futur II
» Almanca şimdiki zaman ve geniş zaman - das Präsens
» 13 bin öğretmen daha alınacak