Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

13 bin öğretmen daha alınacak

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

13 bin öğretmen daha alınacak Empty
MesajKonu: 13 bin öğretmen daha alınacak   13 bin öğretmen daha alınacak Puce-p11Çarş. 25 Mayıs 2011 - 5:08

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran tarihinde 30 bin kadrolu öğretmenin atamasının ardından buna ilave olarak 13 bin civarında sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapacağını açıkladı.

Fazlı Şahan'ın haberi

30 bin kadrolu öğretmene 13 bin sözleşmeli öğretmen ekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran'da 30 bin kadrolu öğretmenin atamasının ardından buna ilave olarak 13 bin civarında sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapacak.

Öğretmen atamalarıyla ilgili kafalarda oluşan "Kadroya geçen sözleşmelilerin yerine yeni sözleşmeli öğretmen atanacak mı?" sorusunu ortadan kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı, kadrolu öğretmen atamasına başvurarak atanan sözleşmeli öğretmenlerden boşalan pozisyonlara sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağını bildirdi.

BOŞALAN POZİSYONLARA SÖZLEŞMELİ

MEB, 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvuruya açılan 30 bin öğretmen kadrosuna sözleşmeli pozisyonda görev yapanlardan kadroya geçmek üzere başvuran ve KPSS puan üstünlüğüne göre kadrolu öğretmenliğe ataması yapılanlardan boşalacak pozisyonlara daha önceki yıllarda olduğu gibi sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağını açıkladı.

1 EYLÜL'DE EĞİTİME 43 BİN ÖĞRETMEN

Bakanlığın sözleşmeli öğretmen alımını değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, 30 bin kadrolu öğretmen atamasında 13 bin civarında kişinin sözleşmeli pozisyondan kadrolu duruma geçeceğini ifade etti. 30 bin kadroluya ilave olarak 13 bin civarında sözleşmeli öğretmen ataması yapılmasıyla birlikte toplamda 43 bin civarında kişi 1 Eylül'de öğretmen olarak ders başı yapacak.

Yeni Şafak
http://www.dilkolik.org/

13 bin öğretmen daha alınacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2009 kasım ataması ne zaman yapılacak ve hangi branştan kaç öğretmen alınacak?
» Çubukçu : "2011'de 55 bin öğretmen daha atanacak”
» YGS ile ilgili bir karanlık nokta daha!
» YGS başvuruları için son bir fırsat daha
» Üniversiteliye son bir kez daha af müjdesi