Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?

+3
esra
antidepresan
Dilkolik
7 posters
YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Empty
MesajKonu: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11C.tesi 16 Ocak 2010 - 6:40

http://www.dilkolik.org/
antidepresan
Yeni Üye
Yeni Üye
antidepresan

Mesaj Sayısı : 10 Başarı Puanı : 16 Rep Gücü : 1 Kayıt tarihi : 15/01/10 Öğrenmek İstediği Diller :
  • İtalyanca
  • Hollandaca

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11C.tesi 16 Ocak 2010 - 8:17

Hoş bir video. Almanca bilmeyenler için hatırladıklarımı özetleyeyim;
Sprechen Sie ein bisschen Deutsch ? ( Biraz Almanca biliyor musunuz ?)
Nein, ein oder zwei Wörter, aber bin nicht fließend. (Bi' ya da iki kelime ama, akıcı bilmiyorum. Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Icon_smile )
You can find someone speaking English in the village.
-Oder Deutsch vielleicht. Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Icon_smile (Belki de Almanca konuşan da bulur.)
esra
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
esra

Mesaj Sayısı : 320 Başarı Puanı : 622 Rep Gücü : 13 Kayıt tarihi : 17/10/09 Ruh Hali : 8 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Fransızca
  • Rusça

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11C.tesi 16 Ocak 2010 - 8:49

Bence de video güzeldi. Smile

ayrıca sizin de dinleme konusunda kulak iyi sanırım. Tebrikler, Wink
http://www.dilkolik.org
BigBoss
Yeni Üye
Yeni Üye
BigBoss

Mesaj Sayısı : 35 Başarı Puanı : 72 Rep Gücü : 1 Kayıt tarihi : 09/03/10 Nerden : Kayıp Şehir Ruh Hali : 4 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Paz 14 Mart 2010 - 22:54

Hiçbir şey anlamadım ama vucüt dilleri bana şunu anlattı =) Kadınla dalga geçtiler Very Happy
http://www.meta.netgoo.org
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Japonca

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Paz 14 Mart 2010 - 23:04

BigBoss demiş ki:
Hiçbir şey anlamadım ama vucüt dilleri bana şunu anlattı =) Kadınla dalga geçtiler Very Happy

Smile evet. Olay şöyle gerçekleşiyor. Kadın adama soruyor, ingilizce biliyor musunuz? Kadının arabası bozulmuş ve yardıma ihtiyacı var ve bir garaj bulması gerektiğini söylüyor. Adam da ingilizce muhabbet ediyor ve tek kelime ingilizce bilmediğini ve onu nalamadığını söylüyor, halbuki biliyor. Sonra başka bir adam geliyor ve ona da ingilizce biliyor musun diye soruyor adam, o da hayır diyor. Sonra kadın Almanca biliyor musunuz diye soruyor, yine hayır diyorlar, halbuki konuşmalarına bakılırsa Almanca da bildikleri ortada. Adam sadece bir yada iki kelime Almanca biliyorum ama akıcı değilim diyor.

En sonunda kadına yarım mil ötede bir köy var, oraya gidin ingiizce bilen birini bulursunuz diyor, diğer adam da Almanca olarak diyor ki belkide Almanca bilen birini bulursunuz. Adamlara bakılırsa ikiside hem İngilizce hem de Almanca biliyor. Kadın gittikten sonra bisikletli adam diyor ki aslında ingilizce bilioyorum, diğeri ben de diyor. Smile Smile
http://www.dilkolik.org/
BigBoss
Yeni Üye
Yeni Üye
BigBoss

Mesaj Sayısı : 35 Başarı Puanı : 72 Rep Gücü : 1 Kayıt tarihi : 09/03/10 Nerden : Kayıp Şehir Ruh Hali : 4 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Paz 14 Mart 2010 - 23:09

Açıklama için teşekkür ederim. Güzel bir video idi.
Bende öyle anlamıştım Very Happy
http://www.meta.netgoo.org
Lordkratos
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Lordkratos

Mesaj Sayısı : 42 Başarı Puanı : 49 Rep Gücü : 3 Kayıt tarihi : 06/08/09 Yaş : 40 Nerden : malatya Ruh Hali : 1 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Fransızca

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Ptsi 29 Mart 2010 - 8:59

Toefll'ı geçecek kadar bilsem bana kafi..
http://www.merlininkazani.com
esra
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
esra

Mesaj Sayısı : 320 Başarı Puanı : 622 Rep Gücü : 13 Kayıt tarihi : 17/10/09 Ruh Hali : 8 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Fransızca
  • Rusça

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Ptsi 29 Mart 2010 - 9:03

Lordkratos demiş ki:
Toefll'ı geçecek kadar bilsem bana kafi..

Toefl için de özellikle dinleme ve konuşmayı yapabilmek lazım, aslında bence dilde en önemli beceri dinleme becerisi, konuşma becerisi de bir şekilde hallediliyor. Diğer beceriler nispeten daha kolay gelişiyor.
Lordkratos
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Lordkratos

Mesaj Sayısı : 42 Başarı Puanı : 49 Rep Gücü : 3 Kayıt tarihi : 06/08/09 Yaş : 40 Nerden : malatya Ruh Hali : 1 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Fransızca

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Salı 30 Mart 2010 - 7:21

En zor yabancı dil sınavı olması sebebiyle çalıştığım kurumda dil tazminatı alabileceğim için ne kadar zor olsada kazanmaya çalışacağım..
Ali Çakır
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
Ali Çakır

Mesaj Sayısı : 580 Başarı Puanı : 1212 Rep Gücü : 42 Kayıt tarihi : 29/07/09 Yaş : 44 Nerden : Malatya Ruh Hali : 39

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Çarş. 31 Mart 2010 - 21:31

Lordkratos demiş ki:
En zor yabancı dil sınavı olması sebebiyle çalıştığım kurumda dil tazminatı alabileceğim için ne kadar zor olsada kazanmaya çalışacağım..

Ama bence sen yaparsın kardeş Wink
Lordkratos
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Lordkratos

• Türkçe
  • İngilizce
  • Fransızca

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11C.tesi 3 Nis. 2010 - 22:56

Abi çok zor keşke kazanabilsem işin ucunda bin tl var köz gibi Very Happy
lefonctioner
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 1 Başarı Puanı : 1 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 13/09/10

MesajKonu: Geri: Do you speak english? - İngilizce biliyor musunuz?   Do you speak english?  - İngilizce biliyor musunuz? Puce-p11Ptsi 13 Eyl. 2010 - 12:19

arkadaşlar merhabalr ben bu foruma yeni üye oldum.ben bir ingilizce öğretmeniyim ve özellikle belli bir seviyeye kadar ingilizce öğrenmiş arkadaşlara bi tavsiyem olacak,sizin şu saatten sonra yapabileceğiniz en iyi şey yurtdışına çıkmak olacaktır ama bu elbette hem para hem de zaman gerektiren bir durum.bir de yurt içinde ingilizce konuşma kulüpleri var tabi,ama çoğu minibüsçü mantığıyla doldur babam doldur yapıyor.süre kısıtlı ne kadar çok insan o kadar az size düşen zaman demek.bazen de benim gibi türk ingilizce hocalar sözüm ona conversation club yapıolar.geçen sene bir kaç bankacı arkadaş yeni faaliyete geçmiş letmetalk diye bi organizasyona katılıp memnun kalmışlardı sadece 6 kişiyle yapılıyor ve ücretlerde gayet cüzzi rakamlarmış,bir de sadece ingilizce değil bildiğim kadarıyla.sitelerini tam bilmiyorum ama google yapmaya deyebilir..

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İngilizce nasıl çalışalım - How To Learn English ?
» ingilizce okuma çalışması - english reading 1
» Anadolu liselerinde ingilizce ders saatinin düşmesini doğru buluyor musunuz?
» ingilizce çocuk şarkıları - english songs for kids
» ingilizce okuma çalışması - english reading