Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?

4 posters
YazarMesaj
alone
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 3 Başarı Puanı : 5 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 19/10/09

ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Empty
MesajKonu: ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?   ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Puce-p11C.tesi 24 Ekim 2009 - 1:35

Merhaba arkadaşlar, ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? bu konuda neler düşünüyorsunuz? filkirlerinizi paylaşır mısınız? Filmleri nasıl izlemek lazım? Ne yapmak gerek?

Teşekkürler.
eda hoca
Yeni Üye
Yeni Üye
eda hoca

Mesaj Sayısı : 46 Başarı Puanı : 100 Rep Gücü : 5 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?   ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Puce-p11Paz 25 Ekim 2009 - 7:17

kesinlikle geliştirir, filmleri önceleri ingilizce altyazısı ile birlikte izlersiniz, zamanla altyazısız izlemeye başlarsınız ve bu arada kulak aşinalığı da olur.
alone
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?   ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Puce-p11Ptsi 9 Kas. 2009 - 7:24

ingilizce altyazı ile izliyorum, daha doğrusu izlemeye çalışıyorum ancak çoğu zaman hem gözle hem de kulakla takip etmek zor oluyor, okumaya dalıyorum, söylenenler geçmiş oluyor.
zvetsen
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
zvetsen

Mesaj Sayısı : 277 Başarı Puanı : 537 Rep Gücü : 25 Kayıt tarihi : 15/08/09

MesajKonu: Geri: ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?   ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Puce-p11Ptsi 9 Kas. 2009 - 9:08

Ben altyazıyı indiriyorum sonra telafuzları yazıyorum sonra defalarca izliyorum...
Dilci
İngilizce Öğretmeni
Dilci

Mesaj Sayısı : 444 Başarı Puanı : 1159 Rep Gücü : 63 Kayıt tarihi : 29/07/09

MesajKonu: Geri: ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?   ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Puce-p11Çarş. 11 Kas. 2009 - 6:32

vasseile demiş ki:
Ben altyazıyı indiriyorum sonra telafuzları yazıyorum sonra defalarca izliyorum...

Bu yöntem aslında iyi bir yöntmdir.

Altyazılı film izlerken, sabrınız ve zamanınız varsa özel çalışmalar yapmak yararınıza olacaktır. Şöyle ki, önce filmi altyazı ile birlikte bir sefer izlersiniz. sonra altyazıyı okumaya çalışırsınız ve altyazı da geçen bilmediğini kelime ve yapıları öğrenirsiniz. Daha sonra ise filmi altyazısız izlersiniz. Zamanınız ve sabrınız varsa tabi bu etkili bir yöntemdir.

Filmleri daha iyi anlayabilmek için aslında gramer ve kelime bilginizin iyi olması gerekir. bunları sağladıktan sonra sürekli dinleme alıştırmaları yapın, radyo dinleyin film izleyin, Dinleme alıştırması birçok kişinin bildiğinin aksine, söylenenleri kelimesi kelimesine anlamak değildir. Dinleme becerisi taklitle kazanılır. Öncelikle dinlerken duyduklarınızı taklit etmeye çalışın, taklit ettikçe aslında zamanla ne kadar ilerlediğinizi ve yavaş yavaş anlamaya başladığınızı hissedeceksiniz. Tabi bu uzun bir süreçtir, kısa bir zamanda olacak birşey değildir.

....
alone
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?   ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi? Puce-p11Cuma 13 Kas. 2009 - 13:14

çok teşekkürler, gerçekten çok yardımcı oldunuz, söylediğniz şeyleri denemeye başladım bile. Smile

ingilizce altyazılı ingilizce film geliştirir mi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ingilizce selamlaşmalar - ingilizce dinleme becerisi - listening
» ingizlice listening
» Çok Film Hareketler Bunlar Film Fragmanı
» ingilizce dilbilgisi alıştırmaları - ingilizce ilgi zamirleri (relative pronouns) quiz
» ingilizce dilbilgisi alıştırmaları - ingilizce zarflar - adverbs quiz