Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğitim Sen: Okullar kaderine terkediliyor

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Eğitim Sen: Okullar kaderine terkediliyor Empty
MesajKonu: Eğitim Sen: Okullar kaderine terkediliyor   Eğitim Sen: Okullar kaderine terkediliyor Puce-p11Perş. 7 Nis. 2011 - 1:28

Eğitim Sen Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Kaya, bir öğrencinin okulun penceresinden düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili, okulların kendi kaderine terk edildiğini söyledi.

Eğitim Sen Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Kaya, Ankara'da bir öğrencinin okulun penceresinden düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili, ''Söz konusu kazanın, Milli Eğitim Bakanlığının okulları kendi kaderine terk ettiğinin göstergesi olduğunu'' ileri sürdü.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Keçiören Aydınlıkevler'deki Atatürk İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Anıl Karagöz'ün, okulun 4. katından düşerek hayatını kaybettiğini anımsattı.

Öğrencinin hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduklarını belirten Kaya, açıklamasında şunları kaydetti:

''Bu kaza, Milli Eğitim Bakanlığının okulları kendi kaderine terk ettiğinin göstergesidir. Okul binalarının fiziki yapısı öğrencilerin kullanımına uygun değildir. Kamu vicdanında okul projelerinin ve inşaatının nasıl ve kimlerce yapıldığı, nasıl bir denetime tabii tutulduğu bir kez daha önem kazanmıştır. Üzücü olayın sonucunda okul yönetimi ve öğretmenlere idari soruşturma açılacak, sorumlu olarak tutulmaya çalışılacaktır. Bu kazanın asıl sorumlusu Milli Eğitim Bakanlığı ve eğitim politikalarıdır. Okulları kendi kaderine terk eden, yeterli kaynak ayırmayan, okulların fiziki yapısını eğitim öğretime uygun hale getirmeyen milli Eğitim Bakanlığıdır.''

AA
http://www.dilkolik.org/

Eğitim Sen: Okullar kaderine terkediliyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eğitim Sen, Milli Eğitim Şurası'ndan çekildi
» Pilot okullar Anadolu'da tam gaz!
» -Rusça Eğitim Kampanyası-
» Zorunlu eğitim 1+4+4+4 yıl olacak
» Almanca eğitim kitapları