Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğitim Sen, Milli Eğitim Şurası'ndan çekildi

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Eğitim Sen, Milli Eğitim Şurası'ndan çekildi Empty
MesajKonu: Eğitim Sen, Milli Eğitim Şurası'ndan çekildi   Eğitim Sen, Milli Eğitim Şurası'ndan çekildi Puce-p11Ptsi 1 Kas. 2010 - 3:07

Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, şuralarda alınan kararların uygulamaya konulmadığı ve sendikaların şuralarla ilgili ön çalışmalara yeterince katılamadıkları gerekçesiyle 18. Milli Eğitim Şurası'ndan çekildiklerini açıkladı.

Kılıç, Kızılcahamam Asya Termal Otel'de bugün başlayan şuranın açılış töreninin ardından basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, 17. Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararları anımsatan Kılıç, bu kararların hayata geçirilmediğini söyledi.

''18. Milli Eğitim Şurası'nın yürütülme süreci, şimdiden şuranın ne ölçüde demokratik ve bilimsel sonuçlar üreteceğine dair ipuçlarını ortaya koymaktadır'' diyen Kılıç, bu şurada demokratik ve bilimsel işleyişe dair, sürece daha baştan gölge düşüren bir dizi problem yaşandığını savundu.

Kılıç, şunları kaydetti:

''Böylesi bir işleyişle başlayıp sürecek olan bir şuradan eğitim alanında yaşanan problemlere ilişkin sağlıklı tespitler çıkacağına ve uygulanacağına dair umut taşımak mümkün değildir. Bu durum, ister istemez akıllara şura sonucunda hedeflenenin, kız ve erkek öğrenciler için okulların ayrılması gibi kararların çıkarılması olacağı kaygısını getirebilmektedir.''

AA
http://www.dilkolik.org/

Eğitim Sen, Milli Eğitim Şurası'ndan çekildi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Milli Eğitim'te büyük değişiklik
» Milli Eğitim yanlış puanlamayı düzeltti
» Milli Eğitim'in ücretli öğretmen tepkisi
» Milli Eğitim Şurası yarın toplanıyor
» 18. Milli Eğitim Şurası sona erdi