Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

30 bin öğretmen ne zaman atanacak?

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

30 bin öğretmen ne zaman atanacak? Empty
MesajKonu: 30 bin öğretmen ne zaman atanacak?   30 bin öğretmen ne zaman atanacak? Puce-p11Ptsi 1 Kas. 2010 - 22:57

30 bin öğretmen adayı, ÖSYM'nin KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçları açıklamasını ve MEB'in atamalarını yapmasını bekliyor. MEB sonuçların açıklanmasından sonraki atama takvimine ilişkin hazırlıklara başladı.

Alınan bilgiye göre, MEB sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki atama takvimine ilişkin hazırlıklara başladı.

Milli Eğitim Bakanlığının 30 bin öğretmen atamasını, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçları açıklandıktan sonra kasım sonu veya aralık başında yapacağı bildirildi.

MEB yetkilileri sınav sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM'nin bakanlığa sınava girenlerin sayısını ve aldıkları puanları bildireceğini, bu aşamadan sonra illerden öğretmen ihtiyaçlarına ilişkin kontenjanların isteneceğini belirtti.

Yetkililer, hangi branşta kaç öğretmen alınacağını ve öğretmenlik branşlarının taban puanlarının yeniden belirleneceğini ifade ederek, daha sonra adaylara başvuru duyurusu yapılacağını söyledi.

Yetkililer, tüm bu işlemler göz önüne alındığında öğretmen atamalarının Kasım sonu veya Aralık başında yapacağı kaydetti.

Bu arada dün YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarının 10 güne kadar açıklanacağını bildirmişti.

AA
http://www.dilkolik.org/

30 bin öğretmen ne zaman atanacak?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seçimden önce 25 bin öğretmen atanacak
» Çubukçu : "2011'de 55 bin öğretmen daha atanacak”
» 2009 kasım ataması ne zaman yapılacak ve hangi branştan kaç öğretmen alınacak?
» Düz liseler ne zaman, nasıl kalkacak?
» Almanca şimdiki zaman ve geniş zaman - das Präsens