Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şafak öğretmen iyiye gidiyor

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Şafak öğretmen iyiye gidiyor Empty
MesajKonu: Şafak öğretmen iyiye gidiyor   Şafak öğretmen iyiye gidiyor Puce-p11Çarş. 16 Şub. 2011 - 5:42

Kanseri hastalığı ile mücadele ederken bir yandan da öğretmen olarak atanmayı bekleyen Şafak Bay'ın Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) devam edilen tedavisinde umut ışığı doğdu.

Atama bekleyen öğretmenlerin sembol ismi olan Şafak Bay öğretmenlik yapma hayaliyle yanıp tutuşurken yakalandığı kanser hastalığına karşı mücadelesini sürdürüyor. Amerika'da olumlu sonuç alınmayınca Türkiye'ye dönüp tedavisine Gülhane Askeri Tıp Akademis'nde devam etti. Burada Türkiye'de ilk kez denenen bir yöntemle tedavisine başlanan Şafak Bay'ın kendini daha iyi hissettiği bildirildi.

Kendisi gibi atama bekleyen öğretmen adayı arkadaşlarıyla açlık grevine başlamasıyla gündeme gelen Bay, sıkıntılı günler geçirdiğini belirterek "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün durumumla ilgilenmesi ve talimat vermesi ile GATA'da tedavime başlandı. 3 aydır hastanede kemoterapi tedavisi görüyorum. Ağrılarım çok artmış durumda. Bu nedenle sürekli morfin kullanıyorum ve adeta bağımlı hale geldim. 3 aydır hastanede olduğum için yürüme yeteneğim de zayıfladı. Bu sorunu giderebilmek için fizik tedavi çalışmaları da yapılıyor" diye konuştu.

GATA'da çok sayıda tedavi yöntemi denendiğini anlatan Bay, "Günlük ortalama 20 hap kullandığım hastanede son olarak Türkiye'de daha önce diğer kanser türlerinde kullanılmasına rağmen kemik kanserinde ilk kez bende denenen bir ilaçla umut aranmaya başlandı. Tedavimde son umut olan bu yönteme devam edilip edilmeyeceği ise 15 gün sonra hazırlanacak raporla belirlenecek. Eğer olumlu gelişmeler kaydedilirse, bu tedavi sürdürülecek. Fakat raporda olumsuzluk belirlenirse son umudum olan bu yöntemden de vazgeçilecek. Bu yöntemin olumlu sonuç vermesini çok istiyorum. Çünkü ilk kez bende denenecek bu yöntem ile diğer kemik kanseri hastaları için umut kapısı aralamış olacak. Bu aynı zamanda benim için de son şans" şeklinde konuştu.

Hayattan beklentilerinin hiç bir zaman sona ermediğini ifade eden Bay, "Bu hastalığı yenip mesleğime başlayacağım günün hayalini kuruyorum. Kullanılan ilacın da bana yararlı olduğu kanaatindeyim. Çünkü doktorların ifadesine göre giderek zayıflamam gerekirken, son haftalarda 11 kilo aldım. Ayrıca kan tahlillerinde de düzelmelerin yaşandığı belirtildi. Bu yüzden artık iyileşebileceğimi düşünüyorum" dedi.
http://www.dilkolik.org/

Şafak öğretmen iyiye gidiyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şafak öğretmen son yolculuğuna uğurlandı
» Öğretmenler AİHM'e gidiyor!
» Şafak öğretmeni kaybettik
» 1 milyondan fazla kişi dershaneye gidiyor
» '100 bin öğretmen emekli olsun'