Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türkçe'nin de artık 'TOEFL'ı olacak

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Türkçe'nin de artık 'TOEFL'ı olacak Empty
MesajKonu: Türkçe'nin de artık 'TOEFL'ı olacak   Türkçe'nin de artık 'TOEFL'ı olacak Puce-p11Ptsi 20 Ara. 2010 - 7:18

Türkçe'nin de artık İngilizce seviye belirleme sınavı gibi TOEFL'ı var. Dışişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı protokol imzaladı. Türkçe Seviye Belirleme ve Yeterlilik Sınavı TYS, yabancılar için iş imkanlarının da önünü açacak. Türkçe'nin yaygınlaştırılması için bakanlıklar Yunus Emre Kültür Merkezi ile çalışacak.

Yunus Emre Kültür Merkezi Türk Dili ve Edebiyatı, Türkoloji bölümlerinde Türkçe öğrenmek isteyenlere Bosna Hersek, Arnavutluk, Mısır, İngiltere gibi dünyanın farklı ülkelerinde imkanlar sağlıyor.

Öğrencilere başarı bursları veriyor.

Bu çabalar artık uluslararası boyuta taşınacak. Elektronik ortamda yapılacak sınavdan başarıyla geçen öğrenciler sertifika sahibi olacak.

İmza töreninde konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çalışmaların mesleki boyuta taşınması gerektiğinin altını çizdi, "Türkçe üzerinden iş sahibi olmaları için çalışılmalı" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise dünyada 200 milyon kişinin Türkçe konuştuğunu vurguladı, "30 bin farklı dil arasında Türkçe'nin bu kadar yaygın olması kültürünün de yaygınlaştığının bir göstergesi" dedi.

CNNTürk
http://www.dilkolik.org/

Türkçe'nin de artık 'TOEFL'ı olacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Öğretmenler artık kadrolu atanacak
» Bende Yeni Üyeyim Artık
» İngilizce Öğretmenleri artık matematikte ustalaşıyor.
» Gençlerin emekleri ne olacak?
» Zorunlu eğitim 1+4+4+4 yıl olacak