Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Atatürk, saat 9'u 5 geçe anıldı

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Atatürk, saat 9'u 5 geçe anıldı Empty
MesajKonu: Atatürk, saat 9'u 5 geçe anıldı   Atatürk, saat 9'u 5 geçe anıldı Puce-p11Salı 9 Kas. 2010 - 21:43

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bütün yurtta çeşitli etkinliklerle anılılıyor. Atatürk'ün yatağı başında bu yıl nöbet tutan asker de gözyaşlarını tutamadı. Manevi kızı Ülkü Adatepe 'Atatürk ölmedi' dedi.

Törenler, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki devlet erkânının Anıtkabir'de mozoleye çelenk koymasıyla başladı. TBMM'yi Meclis Başkanvekili Meral Akşener temsil etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yılında, hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'nda saygıyla anıldı.

Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen programda, Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu odada bulunan yatağına çiçekler konuldu. Daha sonra 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu.

"NÖBETÇİ YİNE AĞLADI"

Saygı duruşunun ardından Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu odaya ziyaretçiler alınmaya başlandı. Atatürk'ün Dolmabahçe'deki odası da ziyaretçi akınına uğradı. Gazi'nin yatağının başında bu yıl nöbet tutan asker de gözyaşlarını tutamadı.

ADATEPE: ATATÜRK ÖLMEDİ

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk'ün hiç ölmediğini, hep yaşadığını söyledi. Adatepe, "Atatürk Türk milletinin kalbinde yaşıyor ve hep yaşayacak." dedi.

Dolmabahçe Sarayı'ndaki anma töreninden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk'ün hiç ölmediğini ifade etti. Adatepe, "Ben Atatürk'ü kaybettik demiyorum. O hep yaşıyor. Türk milletinin kalbinde yaşıyor ve hep yaşayacak. O'nu biz yaşatacağız. Gençlik yaşatacak. Dolmabahçe'deki o günlerin hepsi gözümün önünden geçti. Çocukluk günlerim bu sarayda geçti, onları unutamıyorum. Allah milletimize her zaman iyilik versin ve medeniyete doğru adımlar artırsın diye temennide bulunuyorum." şeklinde konuştu.

Atatürk'ü babası gibi sevdiğini belirten Adatepe konuşmasını şöyle sürdürdü: "Onun yanında iken onu bir baba gibi seviyordum. Okula başlamadan önce onun büyüklüğünü bilmiyordum. Okula başladıktan sonra onun büyüklüğünü anladım. Ve işte o zaman dedim ki; Atatürk hiç ölmeyecek. Çünkü Atatürk demiş ki 'Benim yüzümü görmek mühim değil. Benim fikirlerime sahip olun.' Onun için Türk gençliğine şunu diyorum. Atatürk'ün cumhuriyetine, ilkelerine sahip olun. Sahip olacaklarına inanıyorum. O zaman o hiç ölmeyecek hep yaşayacak."

TBMM BAŞKANVEKİLİ PAKDİL, MECLİS'TEKİ ATATÜRK ANITI'NA ÇELENK KOYDU

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 72. yılı dolayısıyla TBMM'de törenle anıldı.

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, saat 09.05'de Meclisteki Atatürk Anıtı'na, üzerinde ''TBMM Başkanlığı'' yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi koydu.

Törende, daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, DTP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız, bazı milletvekilleri, TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan, Meclis bürokratları ve çalışanları katıldı.
http://www.dilkolik.org/

Atatürk, saat 9'u 5 geçe anıldı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Atatürk İlkeleri ve Atatürk İnkilapları (Tarih Ders Videosu)
» Hasan Ali Yücel anıldı
» Dersimiz Atatürk
» Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumundan burs
» Bütün sırlar 3 saat 22 dakikada