Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Özcan: ÖSYM yeni şekli sızmaları önler

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Özcan: ÖSYM yeni şekli sızmaları önler Empty
MesajKonu: Özcan: ÖSYM yeni şekli sızmaları önler   Özcan: ÖSYM yeni şekli sızmaları önler Puce-p11C.tesi 18 Eyl. 2010 - 1:00

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS ile ilgili iddialara ilişkin ''ÖSYM'ye yeni bir şekil vermeyi düşünüyoruz. O süreç içerisinde nerelerden sızma olduğu ve açılan deliklerin kapanabilmesi için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Özcan, beraberinde YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Muhittin Şimşek ile birlikte Gaziantep'in Nizip ilçesinde bulunan Zeugma Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Daha sonra Nizip ilçesinde bulunan Osmanlı Parkı'na gelen Özcan, burada gazetecilerin KPSS soruşturmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Özcan, KPSS'de hiç bir değişiklik olmayacağını, KPSS'nin sadece eğitim bilimleri sınavının iptal edildiğini söyledi.

Sadece 279 bin öğretmenin yeniden bu teste alınacağını, diğer branşlarda atamaların yapılabileceğini ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

''Yeni sınav tarihi zannediyorum bir ay içerisinde her şeyi tamamlayıp, Milli Eğitim Bakanlığına atamalar için gerekli olan puanları yollayabilecek durumda oluruz.

ÖSYM'ye yeni bir şekil vermeyi düşünüyoruz. O süreç içerisinde şimdiye kadar tespit edilen bütün açıklıkları, nerelerden sızma olduğu ve açılan deliklerin kapanması için elimizden geleni yapacağız.''

AA
http://www.dilkolik.org/

Özcan: ÖSYM yeni şekli sızmaları önler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Özcan'dan ÖSYM'ye atama açıklaması
» Özcan: ÖSYM KPSS raporu getirecek
» ÖSYM'nin yeni yapısı nasıl olacak?
» Yeni ÖSYM Başkanı: Geçmişe bakmam
» İşte YÖK'ün yeni ÖSYM tasarısı taslağı