Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Erdoğan'ın kafasındaki sınav sistemi

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Erdoğan'ın kafasındaki sınav sistemi Empty
MesajKonu: Erdoğan'ın kafasındaki sınav sistemi   Erdoğan'ın kafasındaki sınav sistemi Puce-p11Cuma 10 Eyl. 2010 - 2:35

CNNTürk'deTaha Akyol'un konuğu olan Başbakan Erdoğan, referandum öncesi gündem olacak bir açıklama yaptı. Erdoğan, üniversite sınav sisteminin ve YÖK'ün yerine nasıl bir şey düşündüğünü açıkladı.

Zamanından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a YÖK’le ilgili değişiklik yapılması için teklifte bulunduğunu ama Baykal’ın kendisine “YÖK bizim için rejim sorunudur” diyerek bu teklifi geri çevirdiğini aktaran Başbakan Erdoğan, CHP kanadının YÖK’ün hep böyle gideceğini zannettiğini, olmayınca da “Gelin hemen YÖK’ü değiştirelim” teklifinde bulunduklarını belirtti.

HER ÜNİVERSİTE KENDİ SINAV YAPSIN

Kendisinin de YÖK Kanunu’ndan değişiklik yapılmasını istediğini açıklayan Erdoğan, kafasındaki sistemi ilişkin şu bilgileri veri:

“Niçin üniversiteler kendi öğrenci alımını yapmasın. Niçin böyle merkezi bir sistem? Kaldıralım bu işi, oturalım bunun üzerine konuşalım. Devletin üniversitelerinin bir kısmı, bu işi kendi içerisinde merkezi sistem yapar mı yapmaz mı, bunu da değerlendirelim. Bana kalırsa her üniversite kendi seçimini kendisi yapsa. Keandi öğrencisini imtihanla kendisi alsa… Bu çok daha rahatlatacaktır. O zaman da milyonlarca insan üniversitelerin kapısında kuyruk olacak değil. Ben nereye arzu edersen, o üniversiteye müracaatını yaparım, giderim imtihanına girerim, kazandım kazandım, kazanamadım…”

Başbakan Erdoğan, 12 Eylül’den sonraki dönemde gündeme getirmeyi planladıkları yeni Anayasa paketinde YÖK reformunun olabileceğini de kaydetti.

Haber7
http://www.dilkolik.org/

Erdoğan'ın kafasındaki sınav sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üniversitelerde yeni sınav sistemi
» Osmanlı Devletinde Toprak Sistemi
» Çubukçu: Eğitim sistemi ikiye ayrılacak
» Türk eğitim sistemi dibe demir attı
» Boşaltım Sistemi (Biyoloji Ders Videosu)