Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Baki S, serbest bırakıldı.

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Baki S, serbest bırakıldı. Empty
MesajKonu: Baki S, serbest bırakıldı.   Baki S, serbest bırakıldı. Puce-p11Perş. 2 Eyl. 2010 - 3:41

KPSS ile ilgili soruşturma derinleşiyor. Soruların sızdırıldığı ileri sürülen Baki S. ankara adliyesi'nde ifade verdi ve sonrasında serbest bırakıldı. Ama Baki S.'nin arkadaşı olduğu öne sürülen Süleyman İ. gözaltına alındı. Savcılığın yanı sıra, YÖK de KPSS incelemesinin kapsamını genişletti. Sadece eğitim bilimleri değil, diğer testler de mercek altında.

Isparta'taki "çoban" diye tanıdı tüm Türkiye onu. Adı Baki S. Onu gündeme taşıyan ise bir iddia. KPSS sınavında çalınan soruların gönderildiği isim olduğu iddiası.

İşte bu iddia nedeniyle Baki S. önce Isparta'da gözaltına alındı; ardından Ankara'ya getirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edildi ve KPSS soruşturmasını yürüten savcı tarafından sorgulandı.

Ama sadece Baki S. değil, iddialarla ilgili bir isim daha gözaltına alındı. Üstelik gözaltına alınan o isim, yine Isparta'dan Baki S.'nin arkadaşı olduğu belirtilen Süleyman İ. Süleyman İ'nin de bilgisayarına el konuldu.

Yeni iddialar var

Savcılığın yürüttüğü soruşturmada, yeni iddialar ve ihbarlar ortaya çıkıyor. Edinilen bilgilere göre, soruşturmayı yürüten savcı Şadan Sakınan'a soruların belirli bir bedel karşılığında pazarlandığı ihbarı geldi.

Bir diğer iddia ise, ÖSYM bilgisayarlarının bazılarının IP adreslerinin değiştirildiği. Üstelik bu IP adreslerinin 27 Ağustos'ta yani KPSS ile ilgili iddiaların gündeme gelmesinin ardından değiştirildiği ileri sürülüyor.

Sadece savcılık değil, YÖK ve Devlet Denetleme Kurulu da incelemelerini sürdürüyor. Sadece eğitim bilimleri değil genel yetenek ve kültür testleri de mercek altında. Bu testlerde de yüksek puan alan adaylar inceleniyor. Bu soruların da sızdırılıp sızdırılmadığı araştırılıyor. Raporun ise haftaya tamamlanması bekleniyor.

Devlet Denetleme Kurulu da raporunu tamamlamadı ancak kurul üyeleri Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'u ziyaret etti ve bu ziyaret sırasında incelemede ciddi bir aşamaya gelindiğini söylediler

CNNTürk
http://www.dilkolik.org/

Baki S, serbest bırakıldı.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KPSS şüphelisi serbest bırakıldı
» Baki S, adliyeye çıkartıldı
» MEB'den serbest saatlere sınav yasağı