Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türk Eğitim-Sen, KPSS iddialarını Köşk'e taşıyor

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Türk Eğitim-Sen, KPSS iddialarını Köşk'e taşıyor Empty
MesajKonu: Türk Eğitim-Sen, KPSS iddialarını Köşk'e taşıyor   Türk Eğitim-Sen, KPSS iddialarını Köşk'e taşıyor Puce-p11Perş. 19 Ağus. 2010 - 23:05

Türk Eğitim-Sen, KPSS iddialarını Cumhurbaşkanlığı'na taşıma kararı aldı. Nedeni ÖSYM'nin iddialara ilişkin sağlıklı bir soruşturma yürütemediği inancı. Sendika, iddiaların ÖSYM''nin üstünde bir kurum tarafından incelenmesi amacı ile Cumhurbaşkanlığı'na bir talep yazısı gönderecek.

Kararı Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk açıkladı.

Koncuk, "KPSS soruları çalındı, puanlar yanlış hesaplandı" iddialarının bir an önce ciddiyetle araştırılması gerektiğini vurguladı.

İsmail Koncuk, ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan hakkında bugün suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, "ÖSYMye güven zedelendi. Konuyu cumhurbaşkanlığı araştırmalı" dedi.

Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya da çağrıda bulundu, "KPSS iddiaları kesinleşirse yeni atanacak 30 bin öğretmen bundan etkilenir. Atama takvimi buna göre düzenlenmeli" diye konuştu.

CNNTürk
http://www.dilkolik.org/

Türk Eğitim-Sen, KPSS iddialarını Köşk'e taşıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk Eğitim Sen'den KPSS için suç duyurusu
» Türk Eğitim-Sen'den Başbakan'a mektup
» Türk Eğitim-Sen'den Bakanlığa çağrı
» Türk Eğitim-Sen'de tutuklama şoku yaşanıyor
» Türk eğitim sistemi dibe demir attı