Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir

5 posters
YazarMesaj
Alexander
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 3 Başarı Puanı : 7 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 19/10/09

ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Empty
MesajKonu: ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir   ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Puce-p11Ptsi 1 Şub. 2010 - 0:59

arkadaşlar ingilizce dinleme becerilerini nasıl geliştirebiliriz. Bunun için önerileriniz nelerdir? Hangi uygulamaları yapmak ve nasıl bir yol izlemek gerekir.
esra
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
esra

Mesaj Sayısı : 320 Başarı Puanı : 622 Rep Gücü : 13 Kayıt tarihi : 17/10/09 Ruh Hali : 8 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Fransızca
  • Rusça

MesajKonu: Geri: ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir   ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Puce-p11Cuma 5 Şub. 2010 - 10:49

ingilizce dinleme becerisini geliştirmek için her fırsatta birşeyler bulup dinlemen lazım, dinlediğin şeyin aynı zamanda metin dosyası da mevcutsa senin için çok daha iyi olur, o tür materyalller sayfamızda var zaten.
http://www.dilkolik.org
liebe
Dilkolik Üyesi
Dilkolik Üyesi

Mesaj Sayısı : 88 Başarı Puanı : 246 Rep Gücü : 19 Kayıt tarihi : 18/10/09

MesajKonu: Geri: ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir   ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Puce-p11C.tesi 6 Şub. 2010 - 4:02

dil her şeyden önce sabır ve süreklilik işidir. Zaten sabrı olan kişi dilde süreklilik gösterecek ve başarılı olacaktır. Dinleme becerisini geliştirmek için kendinizi dinlemeye vermenin yanı sıra, okuma ve kelime çalışmaları yapmakta dinleme becerinizin gelişmesine oldukça yardım edecektir. Esra'nın dediği gibi sürekli dinleme çalışması yapmanız gerekir. Alıştırmalar yapın, kendi kendinize konuşmaya çalışın, bunların hepsi dinlemeye yardımcı olacaktır.
waycell
Yeni Üye
Yeni Üye
waycell

Mesaj Sayısı : 40 Başarı Puanı : 127 Rep Gücü : 6 Kayıt tarihi : 15/02/10 Yaş : 40 Nerden : Erzurum Ruh Hali : 33 Bidiği Diller :
  • İngilizce

MesajKonu: Geri: ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir   ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Puce-p11Çarş. 17 Şub. 2010 - 11:26

Dinleme yapılırken sadece dinleme birçok insan için yeterli olmamaktadır Benim tavsiyem dinleme yaparken film izlerken yabancı dilde şarkı v.s dinlerken filmi durdurup söylenenleri aynı zamanda taklit etmeye çalışmak gerekmektedir uzun zaman alır ama faydaısnı görürsünüz
Dilci
İngilizce Öğretmeni
Dilci

Mesaj Sayısı : 444 Başarı Puanı : 1159 Rep Gücü : 63 Kayıt tarihi : 29/07/09

MesajKonu: Geri: ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir   ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Puce-p11Çarş. 17 Şub. 2010 - 22:26

waycell demiş ki:
Dinleme yapılırken sadece dinleme birçok insan için yeterli olmamaktadır Benim tavsiyem dinleme yaparken film izlerken yabancı dilde şarkı v.s dinlerken filmi durdurup söylenenleri aynı zamanda taklit etmeye çalışmak gerekmektedir uzun zaman alır ama faydaısnı görürsünüz

Taklit konusunu kesinlikle ben de katılıyorum. Yabancı dil taklitle öğrenilir. Film durdurmadan bile taklit edilmeye çalışıldığı zaman dinleme becerisi gelişiyor.
Alexander
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 3 Başarı Puanı : 7 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 19/10/09

MesajKonu: Geri: ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir   ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir Puce-p11Perş. 25 Şub. 2010 - 10:14

fikirleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar, zamanım oldukça kendimi aslında dinleme becerisine veriyorum. Heralde en zor ve en geç gelişen beceri dinleme becerisi olsa gerek.

ingilizce dinleme becerisi (listening) nasıl gelişir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ingilizce selamlaşmalar - ingilizce dinleme becerisi - listening
» örnek bir turist rehberi konuşması - ingilizce dinleme becerisi - english listening
» ingilizce dinleme becerileri - listening
» ingilizce dinleme ve anlama alıştırmaları - listening
» ingilizce dinleme çalışması ve alıştırmalar - english listening