Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

selam

4 posters
YazarMesaj
peditus
Yeni Üye
Yeni Üye
peditus

Mesaj Sayısı : 6 Başarı Puanı : 8 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 31/12/09

selam Empty
MesajKonu: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:15

arkadaslar merhaba
sitede gezındım bıraz sanırım yeni ama güzel yerlere gelecegınden eminim
ben rizeden tuba
hem kendımı tanıtıp hemde bır konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var
dil sınavına girip japonca öğretmenlıgı okumak ıstıyorum.bu konu hakkında cok arastrdım
gerek canakkale 18 mart unv gerk dıger unv.lerın öğretım üyelerıne mail attım.
hepside saolsun yardımcı oldu..dil sınavından girip ki bana en yakın ingilizce ingilizceden girip sınavı kazandıktan sonra tercıh yapabılecegımı söylediler..herseye sıfırdan baslamaya karar verdım.kitaplarımı aldım,calısmaya baslarken sınav sistemi değişti
bikaç kişiden dil sınavının da sistemi değişti diye duydum sadece ingilizceden girip japonca öğrt.kazanamıycamı söylediler..
netten bakmaya calıstım ama hıcbısey anlamadım herkes bıseyler yazmıs
ünv.ye mail attım tekrar ama ulasamadım
kafam karısık erteledım
bu konuda bilgisi olan varmı ..uzun oldu ama sormak istedım
Ali Çakır
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
Ali Çakır

Mesaj Sayısı : 580 Başarı Puanı : 1212 Rep Gücü : 42 Kayıt tarihi : 29/07/09 Yaş : 44 Nerden : Malatya Ruh Hali : 39

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:23

peditus demiş ki:
arkadaslar merhaba
sitede gezındım bıraz sanırım yeni ama güzel yerlere gelecegınden eminim
ben rizeden tuba
hem kendımı tanıtıp hemde bır konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var
dil sınavına girip japonca öğretmenlıgı okumak ıstıyorum.bu konu hakkında cok arastrdım
gerek canakkale 18 mart unv gerk dıger unv.lerın öğretım üyelerıne mail attım.
hepside saolsun yardımcı oldu..dil sınavından girip ki bana en yakın ingilizce ingilizceden girip sınavı kazandıktan sonra tercıh yapabılecegımı söylediler..herseye sıfırdan baslamaya karar verdım.kitaplarımı aldım,calısmaya baslarken sınav sistemi değişti
bikaç kişiden dil sınavının da sistemi değişti diye duydum sadece ingilizceden girip japonca öğrt.kazanamıycamı söylediler..
netten bakmaya calıstım ama hıcbısey anlamadım herkes bıseyler yazmıs
ünv.ye mail attım tekrar ama ulasamadım
kafam karısık erteledım
bu konuda bilgisi olan varmı ..uzun oldu ama sormak istedım

Merhaba ve öncelikle hoş geldiniz diyeyim, iyi temennileriniz için de teşekkür ederiz. Şimdi Japonca öğretmenliği için sadece ingilizce yetmiyormuş dediniz. Acaba başka neler gerekiyormuş bu konuda bilginiz var mı? Öğretmenlerimiz sizin için gerekli arştırmayı yapıp bilgi vereceklerdir.
http://www.dilkolik.org
peditus
Yeni Üye
Yeni Üye
peditus

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:31

hosbulduk tesekkürler..sımdı şöyle ki inşallah yanlıstır..ben sadece ingilizce üzerınden girecegım dıye duşünuyodum sınava,ama yeni sisteme göre bıkac dersten de gırecegım denildi..
eda hoca
Yeni Üye
Yeni Üye
eda hoca

Mesaj Sayısı : 46 Başarı Puanı : 100 Rep Gücü : 5 Kayıt tarihi : 17/10/09

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:38

hoşgeldin Tuba, ders derken sanırım Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Matematik'ten bahsediyorsun. Eğer bu derslerden bahsediyorsan, doğru o derslerin de sınavına girmen gerekir. Girmesen de olur ancak o zaman kazanma şansını düşürürsün sadece, çünkü onları yapmak seni rakiplerinden ayırır. Tabiki bu konuda daha bilgili hocalarımız vardır forumda, seni birkaç gün içinde bilgilendirirler? Bu derslerin de olması seni korkutuyor mu?
Ali Çakır
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
Ali Çakır

Mesaj Sayısı : 580 Başarı Puanı : 1212 Rep Gücü : 42 Kayıt tarihi : 29/07/09 Yaş : 44 Nerden : Malatya Ruh Hali : 39

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:40

bir de eda hocamızın söylediklerine ek olarak, artık katsayıyı da ha kaldırdılar ha kaldıracaklar, artık kat sayı sorunu da pek yok gibi...
http://www.dilkolik.org
peditus
Yeni Üye
Yeni Üye
peditus

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:43

eda hoca demiş ki:
hoşgeldin Tuba, ders derken sanırım Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Matematik'ten bahsediyorsun. Eğer bu derslerden bahsediyorsan, doğru o derslerin de sınavına girmen gerekir. Girmesen de olur ancak o zaman kazanma şansını düşürürsün sadece, çünkü onları yapmak seni rakiplerinden ayırır. Tabiki bu konuda daha bilgili hocalarımız vardır forumda, seni birkaç gün içinde bilgilendirirler? Bu derslerin de olması seni korkutuyor mu?

hayır böyle olması korkutmaktan ziyade benı cok sevındırır..cunku dil olarak diger ders dıye bılıyodum ben hani almanca fransızca gibi onlardan da birkaç tane yapmam gerektiği..ki ben zaten sayısalcıyım zorlanmam o konuda ingilizceyı yaptıktan sonra ..
katsayı zaten benım ıcın berbat bir sorun düz liseliler kızsa da ben malesef meslek lisesi mezunuyum ne kadar yuksek gelırse gelsın malesef kırılıyo baska bölüm sececeğim için.inşallah düzelır ama düzelmesede bir şekılde yapcam ınsallah..cok ıstıyorum cunku olmadı kursa gıder ders alırım japonca ögrenmek ıcın ama bı bıldıgım varkı ögrenecegım
tabı unıv.cok ıstıyorum yınede
eda hoca
Yeni Üye
Yeni Üye
eda hoca

Mesaj Sayısı : 46 Başarı Puanı : 100 Rep Gücü : 5 Kayıt tarihi : 17/10/09

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 3:49

hayır hayır, ingilizce dışında almanca ve fransızcadan da birkaç tane yapman gerektiğini söylüyorsan bence bu yanlış bir bilgidir. Tabiki, forumda bu konuda bilgili öğretmenlerimiz vardır. Sana daha sonra ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Ancak, kesinlikle öyle birşey olcağını sanmıyorum.
peditus
Yeni Üye
Yeni Üye
peditus

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Perş. 31 Ara. 2009 - 4:09

anladım takipte kalacagım cok tesekkürler
Dilci
İngilizce Öğretmeni
Dilci

Mesaj Sayısı : 444 Başarı Puanı : 1159 Rep Gücü : 63 Kayıt tarihi : 29/07/09

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11Cuma 1 Ocak 2010 - 5:34

Merhabalar, hoş geldin Tuba, ben de Turgay, ingilizce öğretmeniyim. Wink

Bu konu hakkında yeterli bilgiyi almış olabilirsin de, ama yine de ben açıklayayım.

Yeni sitem de, Yabancı Dil Bölümü seçmek için öncelikle Nisan ayında yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'ye girmen gerekiyor. Yoluna devam edebilmek ve ikinci sınava girebilmek için bu sınavı geçmen gerekmektedir. Bu sınav bir nevi baraj niteliğindedir. Bu sınavda Türkçe Testi (40 Soru), Matematik Testi (40 Soru), Sosyal Bilimler Testi (40 Soru), Fen Bilimleri Testi (40 Soru) bulunmaktadır. Bu sınavda yeterli puan aldığın takdirde, ikinci aşama olan LYS'ye girmen gerekecek.

LYS'de de yine Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri gibi testelerin yanı sıra bu kez Yabancı Dil Testi de olacaktır. Ancak dil alanı seçecek olan bir öğrenci diğer testlere girmek zorunda değildir. Yabancı Dil Testi ise İngilizce, Fransızca ve Almanca testlerinden oluşmaktadır. Yabancı Dil Testinde toplam 80 soru bulunmaktadır. Bu testelrden sadece biri cevaplanacaktır. Örneğin; Japonca Öğretmenliği yada Japon Dili ve EDebiyatı Bölümüne gitmek için sadece İngilizce yapman yetecektir. Ancak burada dikkat etmen gereken LYS ve YGS'de iki tane dil puanı hesaplanmaktadır. Dil-1 ile İngilizce, Almanca ve Fransızca için dil puanı hesaplanırken, Dil-2 de diğer dil alanları ile ilgili puanın hesaplanacaktır. Yani Japonca için Dil-2 puanına bakman gerekecektir. Aşağıdaki tabloda ise testelerin ağırlığını görebilirsin.

Testlerin Ağırlıkları Yüzde Olarak

Puan TürüTürkçeMatematikSosyal Bilimler Fen Bilimleri Yabancı Dil
Dil - 11569565
Dil - 225713550

Kolay Gelsin
peditus
Yeni Üye
Yeni Üye
peditus

selam Empty
MesajKonu: Geri: selam   selam Puce-p11C.tesi 2 Ocak 2010 - 6:08

anladım cok tesekkür ederım gercekten cok yardımcı oldunuz bundan sonra calısmak dusuyor artık bana oldugu kadarıyla=)

selam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İngilizce Gramer Kitapları
» Selam
» Selam Ben geldim.
» selam bende çiçeği burnun dil koliğim:)