Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Almanca Öğretmenleri

+3
eda hoca
nickyok
firari
7 posters
YazarMesaj
firari
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 4 Başarı Puanı : 10 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 17/10/09

Almanca Öğretmenleri Empty
MesajKonu: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Ptsi 30 Kas. 2009 - 12:08

arkadaşlar kimler Almanca öğretmeni yada almanca öğretmenliğinde okuyor. Ben Almanca öğretmeniyim, yeni mezunum yani çalışmıyorum burada genel sorunlar hakkında konuşabiliriz aslında? bölümümüzün geleceği, atanma durumları, neler yapabiliriz, örgütlenmeler falan burada konuşabiliriz.
nickyok
Almanca Öğretmeni
nickyok

Mesaj Sayısı : 324 Başarı Puanı : 839 Rep Gücü : 27 Kayıt tarihi : 01/08/09

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Salı 1 Ara. 2009 - 4:28

Ben de almanca öğretmeniyim, almanca öğretmenliği şuanda açık olmasına rağmen türlü bahanelerle almıyorlar. Yabancı dil bütün dünyada oldukça önemli hale gelmişken. Türkiye'de bunu görmüyorlar, görmek istemiyorlar. Avrupa ülkelerinde insanlar iki, üç dil öğreniyorken burada sadece ingilizce var ve onu da yanlış politikalar yüzünden doğru dürüst öğretemiyoruz. Yabancı dil alanında gerçekten ciddi düzenlemeler yapılması gerekiyor. Üstelik öğrenciler de yabancı dil öğrenmenin öneminin farkındalar, veliler de çccuklarının birden fazla yabancı dil öğrenmesini istiyorlar. Ancak bu yönde bir girişim yok devlet tarafından.
http://www.dilkolik.org
eda hoca
Yeni Üye
Yeni Üye
eda hoca

Mesaj Sayısı : 46 Başarı Puanı : 100 Rep Gücü : 5 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Cuma 4 Ara. 2009 - 11:10

Bir ingilizce öğretmeni olarak sizleri sonuna kadar destekliyorum.
Dilci
İngilizce Öğretmeni
Dilci

Mesaj Sayısı : 444 Başarı Puanı : 1159 Rep Gücü : 63 Kayıt tarihi : 29/07/09

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Paz 20 Ara. 2009 - 6:15

Ben de bir ingilizce öğretmeni olarak ikinci yabancı dili sürekli destekledim. Forum olarak da sürekli birşeyler yapmaya çalıştık. Ama Almanca, Fransızca, Rusça bölümleri resmen uyuyor. Üç beş kişi çalışıyor, gerisi yatıyor. Biz de önceden memurlar.nete girerdik, bakardık neler oluyor diye, artık memurlar nete girmiyoruz. Yapılacak şeyler var ama katılım yok, önce katılım olmalı ve belirli bir çoğunluk sağlanmalı ama yok işte.

Dilkolik Foruma gelen ziyaretçilerden çoğu, googleden "Almanca Öğretmeni Aranıyor" yazarak geliyor. Yani googledan sayfamıza ulaşan Almanca öğretmenlerinin sayısı küçümsenmeyecek kadar çok. Ancak iş ararken gösterdiği hasasiyeti, kendi bölümünün önünün açılması için göstermiyor. Ben ingilizce öğretmeni olarak bir çok almanca öğretmeninden çok daha fazla duyarlılık gösteriyorum.

Bu işin yolu katılım olmasından geçer. Katılım olması için de web sayfasına ihtiyaç vardır. Biz şuanda googledan arama yapan almanca ve fransızca öğretmenlerini sayfamıza çekmemize rağmen, bu tür konulara hala yeterli katlım olmasını sağlayamadık.
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Paz 20 Ara. 2009 - 22:48

ben de dün ayop sayfasına bir göz gezdiriyordum. Millet kendi branşlarını falan yazmış işte, hangi üniversite ve hangi branş diye, sadece iki tane Fransızca öğretmeni vardı. Bir tane bile Almanca öğretmeni yoktu. İngilizce öğretmenleri bile vardı ve sayıca fazlalardı, sanki dersin yıllardır atanamayanlar ingilizce öğretmenleri. Bu dediğim yanlış anlaşılmasın, yıllardır atama olmayan bölümlerin böyle şeylerin peşine daha çok düşmesi gerekir.
http://www.dilkolik.org/
firari
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 4 Başarı Puanı : 10 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Çarş. 23 Ara. 2009 - 8:30

ne yapacağız peki böyle bekliyeceğiz mi? Birşeyler yapmak lazım diye düşünüyorum. Katılım neden yok.
Dilci
İngilizce Öğretmeni
Dilci

Mesaj Sayısı : 444 Başarı Puanı : 1159 Rep Gücü : 63 Kayıt tarihi : 29/07/09

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Çarş. 23 Ara. 2009 - 10:46

Beklemek çözüm değil tabiki, bizim forum olarak bazı düşüncelerimiz ve bu amaç için bazı projelerimiz var, ancak bunun için hem zaman gerekiyor hem de katılım gerekiyor. Bu proje ve fikirlerin şuan için açıkklanması uygun değil.
forqetme
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 5 Başarı Puanı : 7 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 30/04/10

MesajKonu: Almanca öğretmen aranıyor   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Cuma 30 Nis. 2010 - 8:00

Trakya Kırklareli yakınlarında Alamanca öğretmen aranıyor özel ders almak istiyorum 3 yıl eğitim alıcam yaşım 15 18 yaşına kadar bana ulaşmak için facebook ismim Hasan Ilgın msn [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] oradan ulaşıp telefon numarayı verip anlaşılır çok acil derse başlamam lazım
esra
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
esra

Mesaj Sayısı : 320 Başarı Puanı : 622 Rep Gücü : 13 Kayıt tarihi : 17/10/09 Ruh Hali : 8 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Fransızca
  • Rusça

MesajKonu: Geri: Almanca Öğretmenleri   Almanca Öğretmenleri Puce-p11Cuma 30 Nis. 2010 - 9:12

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu bölüme Kırklareli'nde Özel Almanca Dersi Almak İstiyorum şeklinde bir başlık açarsanız ve buraya yazdıklarınızı o bölüme yazarsanız kısa süre içerisinde size ulaşacak öğretmenleri bulabilirsiniz.
http://www.dilkolik.org

Almanca Öğretmenleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fransızca Öğretmenleri
» ingilizce öğretmenleri
» ingilizce öğretmenleri aranıyor
» Öğretmenleri bekleyen senaryolar
» Yabancı Dil Öğretmenleri Aranıyor.