Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

LYS başvuru tarihleri değişti

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

LYS başvuru tarihleri değişti Empty
MesajKonu: LYS başvuru tarihleri değişti   LYS başvuru tarihleri değişti Puce-p11Salı 29 Mart 2011 - 5:47

ÖSYM, 27 Mart Pazar günü yapılan YGS'nin ardından, üniversiteye girişte ikinci aşama olarak uygulanan LYS'nin başvuru tarihini değiştirdi. Daha önce 18-27 Nisan olarak duyurulan başvurular, 25-29 Nisan arasında yapılacak.

28 Mart'ta internet sitesinde, 'Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS): Sınavın Uygulanması' başlıklı bir açıklama yayınlayan ÖSYM, daha önce 18-27 Nisan olarak duyurduğu LYS'ye başvuruların 25-29 Nisan arasında yapılacağını belirtti. Başvuru tarihinin değiştirilmesiyle ilgili bir açıklama yapmayan ÖSYM yaptığı açıklamada şöyle dedi: "2011-YGS puanlarından en az biri 180 ve üzeri olan adaylar, 2011-Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurabilecekler. LYS'ye başvurular 25-29 Nisan 2011 tarihlerinde yapılacaktır."

hurriyetegitim.com
http://www.dilkolik.org/

LYS başvuru tarihleri değişti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LYS başvuru tarihleri değişikliği
» YGS'ye rekor başvuru yapıldı
» Eğitim müfettişleri yönetmeliği değişti
» Üniversitelere ek yerleştirme tarihleri
» ÖSYM'nin 2011'de yapacağı sınavların tarihleri