Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

YÖK'te fakültelere yeni kontejan konuşuluyor

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

YÖK'te fakültelere yeni kontejan konuşuluyor Empty
MesajKonu: YÖK'te fakültelere yeni kontejan konuşuluyor   YÖK'te fakültelere yeni kontejan konuşuluyor Puce-p11Çarş. 16 Şub. 2011 - 22:34

YÖK Genel Kurulu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu başkanlığında toplandı. Toplantıda yüksek öğretim programlarının kontenjanları ve gerekirse kontejan açılması konusu görüşülecek.

Bakan Çubukçu, saat 10.00'da YÖK'e geldi. Çubukçu'yu, YÖK Bakanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, kapıda karşıladı. Ardından Bakan Çubukçu ile YÖK Başkanı Özcan, üyelerin de bulunduğu toplantı salonuna geçti.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda yüksek öğretim programlarının kontenjanları, eğitim fakültelerinin durumu, mezun sayısı, öğretim üyesi sayısı ile bu fakültelerin bölüm ve kontenjanlarının ihtiyaç doğrultusunda açılması konuları tartışılacak.

Mevzuata göre, Milli Eğitim Bakanı gerekli gördüğü hallerde YÖK Genel Kurulu'na katılarak başkanlık edebiliyor.
AA
http://www.dilkolik.org/

YÖK'te fakültelere yeni kontejan konuşuluyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üniversite kontejan kitapçığı yarın internette
» 8 yeni üniversite Meclis'te
» Yeni Tasarım
» 15 üniversiteye bin 637 yeni kadro
» Yeni Dilkolik Teması