Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Üniversite affı Mecliste kabul edildi

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Üniversite affı Mecliste kabul edildi Empty
MesajKonu: Üniversite affı Mecliste kabul edildi   Üniversite affı Mecliste kabul edildi Puce-p11Cuma 11 Şub. 2011 - 4:37

Üniversiteden atılanlara af getiren madde TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu, dün gece Torba Kanun Tasarısı'nın 7. bölümünün görüşmelerini tamamladı ve 7. bölümde bulunan maddeler kabul edildi. Tasarının 7. bölümünde bulunan üniversite affı da Meclis'ten geçti. Düzenlemeye göre yükseköğretim kurumlarında hazırlık dahil bütün sınıflarda, intibak, ön lisans, lisans tamamlama ve lisansüstü öğrenimi gören öğrencilerden, terör suçlarından hüküm giyenler hariç, her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler, kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 5 ay içinde ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna başvurarak, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine yeniden başlayabilecekler.

Öte yandan, dün gece yapılan görüşmelerde SPK'nın merkezinin İstanbul'a taşınmasını öngören düzenleme de kabul edildi. SPK'nın İstanbul'a nakil işlemi 2 yıl içinde tamamlanacak.

İHA
http://www.dilkolik.org/

Üniversite affı Mecliste kabul edildi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YÖK ve 94 üniversitenin bütçesi kabul edildi
» Seçmeli din eğitimi görüşü kabul edildi
» Zorunlu eğitimin 13 yıla çıkarılması kabul edildi
» Öğrenci affı Meclis'te
» Öğrenci affı Komisyon'dan geçti