Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk ve ortaöğretim bursları arttı

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

İlk ve ortaöğretim bursları arttı Empty
MesajKonu: İlk ve ortaöğretim bursları arttı   İlk ve ortaöğretim bursları arttı Puce-p11Çarş. 19 Ocak 2011 - 5:12

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, maddi desteğe muhtaç ve başarılı öğrencilere, ilköğretim ve ortaöğretimde karşılıksız olarak verilen burs miktarlarının yüzde 18 oranında artırıldığını bildirdi.

Bakan Çubukçu, maddi desteğe muhtaç ve başarılı öğrencilere ilköğretim ve ortaöğretimde karşılıksız olarak verilen burs ücretlerinde önemli bir iyileştirme sağlandığını söyledi.

Çubukçu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte gerçekleştirilen protokolle 2011 yılının ilk ayından geçerli olmak üzere uygulanmakta olan 1500 bursluluk göstergesinin 1700'e çıkarıldığını belirtti.

Bakan Çubukçu, "Öğrenci burs ücretlerinde yüzde 18'lik önemli bir artış sağladık. Memur maaşlarına uygulanan katsayı artışının yanı sıra, bursluluk göstergesinin de artırılmasıyla önceden aylık verilen 89 TL, Ocak 2011'den itibaren ayda 105 TL olarak gerçekleştirilecek. Üçer aylık dönemler halinde verilen bursluluk yardımından yaklaşık 211 bin öğrenci yararlanıyor. Temmuz ayına kadar üç ayda bir olmak üzere 315 TL karşılıksız burs desteği sağlayacağız. Temmuz ayında ise memur maaşlarına yansıtılacak artışla birlikte burs ücreti 109 TL olacak. Böylece maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı çocuklarımıza katkı sağlamış olacağız" diye konuştu.

AA
http://www.dilkolik.org/

İlk ve ortaöğretim bursları arttı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üniversitede okuyan sayısı yüzde 70 arttı
» KPSS ortaöğretim/önlisans sınavının tarihi
» 2010 KPSS Ortaöğretim / Önlisans Duyurusu
» KPSS ortaöğretim/önlisans sınavında değişiklik
» Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği