Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MEB, kopya çekeni affetmeyecek!

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

MEB, kopya çekeni affetmeyecek! Empty
MesajKonu: MEB, kopya çekeni affetmeyecek!   MEB, kopya çekeni affetmeyecek! Puce-p11Salı 4 Ocak 2011 - 22:01

Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndaki (KPSS) kopya ve soru hırsızlığı iddiaları üzerine sınavlardaki güvenlik önlemlerini artıran Milli Eğitim Bakanlığı kopya çekenlere ağır cezalar verecek.

Bahar Atakan'ın haberi

17 Aralık 2010’da Bakan Nimet Çubukçu’nun imzasıyla yürürlüğe giren MEB Merkezi Sistem Sınav Yönergesi’ne göre, merkezi sistem sınavlarında kopya çeken veya yerine bir başkasını sınava sokanlar, bir yıl süreyle sınavlara katılamayacak.

Bir yılın sonunda aday, sınava başvurması halinde MEB tarafından uygun görülen bir bölgede sınava alınacak. Açıköğretim okulları ile ehliyet sınavları ve SBS’de kopya çekenler, bir yıl süreyle sınavlardan uzaklaştırılacak.

Buna göre, bu yıl 7. sınıf SBS’de kopya çektiği tespit edilen öğrencinin, hem sınavı iptal edilecek hem de bu öğrenci 8. sınıftaki SBS’ye katılmayacak. 8. sınıf SBS’de ise kopya çektiği belirlenen öğrencinin sınavı geçersiz sayılacak.

Milliyet
http://www.dilkolik.org/

MEB, kopya çekeni affetmeyecek!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir kopya iddiası da YGS'de mi?
» Kopya iddiaları: İki KPSS karşılaştırılacak
» Yarımağan: YGS'de kopya bulgusu yok
» 5 sınavda daha kopya çekilmiş
» 3 sınavda 30 kişiye kopya davası