Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Seçmeli ve Ortak Derslerin Yazılı ve Sözlü Sınavları Nasıl Yapılacak?

YazarMesaj
Hakan Altun
Dilkolik Editörü

Mesaj Sayısı : 22 Başarı Puanı : 71 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 06/12/09

Seçmeli ve Ortak Derslerin Yazılı ve Sözlü Sınavları Nasıl Yapılacak? Empty
MesajKonu: Seçmeli ve Ortak Derslerin Yazılı ve Sözlü Sınavları Nasıl Yapılacak?   Seçmeli ve Ortak Derslerin Yazılı ve Sözlü Sınavları Nasıl Yapılacak? Puce-p11Çarş. 15 Ara. 2010 - 3:35

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından, öğretmenlerin sık karşılaştığı bir sorun olan ortak ve seçmeli derslerin yazılı ve sözlü sınavının nasıl yapıalcağı konusunda bir genelge yayımlandı.

Yapılan açıklamada 20 Temmuz 2010 tarihinde kabul edilen Ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde, dil ve anlatım, Türk edebiyatı, yabancı dil, tarih ve coğrafya dersleri ortak ve seçmeli olarak birlikte alınabilmektedir denildi.

İlgili yönetmelik üzerinde çalışmalar sürmekte olup, yönetmelik değişene kadar öğretmenlerin bazı hususlara dikkat etmeleri istendi.

Yapılan açıklamaya göre;

Derslerin aynı yada farklı öğretmenler tarafından okutulmasına bakılmaksızın, ortak ve seçmeli dersler tek ders olarak değerlendirilecek, yazılı ve sözlü sınav sayıları toplam ders saatine göre belirlenerek bir dersin sınavı gibi yapılacaktır.

Bu dersden alınan puan ve notlar e-okul sistemine ortak ve seçmeli derslerin her biri için ayrı ayrı girilerek dönem notu hasaplanacaktır.

Başarı, başarısızlık ve sorumluluk durumu ile telafi ve yetiştirme programı uygulamasını gerektiren durumlarda bu dersler tek ders olarak kabul edilecektir.

Dilkolik
editor@dilkolik.org

Seçmeli ve Ortak Derslerin Yazılı ve Sözlü Sınavları Nasıl Yapılacak?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Askeri lise sınavları 30 Nisan'da yapılacak
» Arapça liselere seçmeli ders oldu
» almanca sorumluluk sınavı sözlü değerlendirme kriterleri
» Almanca Nasıl Öğrenilir ve Almanca Nasıl Çalışılmalı?
» Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinde Yer Alan Derslerin Uygulanmasın Yönelik Açıklamalar