Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız

4 posters
YazarMesaj
Lehrerin
Almanca Öğretmeni
Lehrerin

Mesaj Sayısı : 28 Başarı Puanı : 30 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 23/11/10 Ruh Hali : 17 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • Almanca
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • İspanyolca
  • İtalyanca
  • Hollandaca

İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız Empty
MesajKonu: İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız   İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız Puce-p11Cuma 10 Ara. 2010 - 1:01

Merhaba arkadaşlar,
ben bir dil kursunda ders ücretli olarak çalışmaktayım. Bu şekilde maaş garantisi olmuyor tabii ki, ama kolejlerde çalışmanın zorluğunu da düşününce insan sabrediyor bir şekilde. Çok kazandığında biriktirip, az kazandığında biriktirdiğini harcamak gibi.

Yıllardır kendim aynı kurumda çalışsam da, birçok arkadaşım gerek kurs, gerek kolej, devlet okullarında ücretli olmak üzere çeşitli yerlerde çalıştılar. Bazı kurumlar hakkında oralara başvurmayı düşünmemem gerektiğini biliyorum.

Burada kurum adlarını tartışmak sanırım mümkün ve de pek doğru değil. Ancak kurum adı belirtmeden mesela; A kursunda ders ücretleri şu kadar, B kursunda bir yıl sonunda sözleşmeler yenilenmemiş, C kursunda resmi kıyafet, D kursunda adabına uygun şekilde serbest kıyafet uygulaması var şeklinde bir bilgi/fikir havuzu oluşturabilir miyiz? Eğer forum kurallarına uygun değilse bu mesajım hemen silinebilir.

Ayrıca iş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Genel İK sitelerinde bir şeyler okuyorum, ancak bizler öğretmeniz. Bu yüzden bizim için en önemli noktalara dikkat edebiliriz diye düşünüyorum.
Mesela;
-Akıllı tahta/ üye olunan dernekler/ kulüpler vb ne derece önem taşıyor öğretmen alımlarında?

wanhelsing
Dilkolik Üyesi
Dilkolik Üyesi

Mesaj Sayısı : 67 Başarı Puanı : 127 Rep Gücü : 8 Kayıt tarihi : 17/10/09

MesajKonu: Geri: İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız   İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız Puce-p11Cuma 10 Ara. 2010 - 22:55

Hocam aslında bana göre öğretmenlik alanında özel sektör bitmiş gibi, ama işte mecbur bırakılıyoruz özel sektörde çalışmaya. Bilmiyorum siz ne kadar ücret alıyorsunuz çalıştığınız yerde ancak, genel olarak düşük ücretle çalıştırıyorlar. Bunun yanı sıra ağır çalışma şartları oluyor.

Özel sektöre başvurularda edindiğim izlenim ise, 2 yıl yada daha fazla süre tecrübeli olmak, akıllı tahta kullanım bilgisi, özellikle yabancı dil öğretmenleri için yurt dışında bulunmuş olma oldukça etkili oluyor. Bu şartları yerine getirdiğiniz zaman başvuru yapıldığı zaman geri çevrilme ihtimali hemen hemen hiç yok gibi.
Lehrerin
Almanca Öğretmeni
Lehrerin

Mesaj Sayısı : 28 Başarı Puanı : 30 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 23/11/10 Ruh Hali : 17 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • Almanca
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • İspanyolca
  • İtalyanca
  • Hollandaca

MesajKonu: Geri: İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız   İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız Puce-p11C.tesi 11 Ara. 2010 - 11:35

wanhelsing demiş ki:
Hocam aslında bana göre öğretmenlik alanında özel sektör bitmiş gibi, ama işte mecbur bırakılıyoruz özel sektörde çalışmaya. Bilmiyorum siz ne kadar ücret alıyorsunuz çalıştığınız yerde ancak, genel olarak düşük ücretle çalıştırıyorlar. Bunun yanı sıra ağır çalışma şartları oluyor.

Özel sektöre başvurularda edindiğim izlenim ise, 2 yıl yada daha fazla süre tecrübeli olmak, akıllı tahta kullanım bilgisi, özellikle yabancı dil öğretmenleri için yurt dışında bulunmuş olma oldukça etkili oluyor. Bu şartları yerine getirdiğiniz zaman başvuru yapıldığı zaman geri çevrilme ihtimali hemen hemen hiç yok gibi.

Teşekkürler hocam, dediğiniz gibi şartların git gide ağırlaşması, her yerin birbirinden beter olduğunu görmem sonucu iş değiştirmedim ben de uzun zamandır. Ancak sabrımın zorlandığını hissediyorum son zamanlarda. Değişiklik istiyorum ancak pişman olmaktan korkuyorum. İnternette bulduğum başvuru formlarında "akıllı tahta" maddesini sık görüyorum, devlet okullarında ve bazı kurslarda da kullanılmaya başlanmış zaten. Ben hiç kullanmadım, kurumumda olmadığı için ancak internetten araştırdım ve arkadaşlarıma tanıştım bilgisayar kullanabilen insan için zaman alacak bir şey değil öğrenmesi, ancak kurumlar hazır bileni tercih edebilir tabii.

Dilci
İngilizce Öğretmeni
Dilci

Mesaj Sayısı : 444 Başarı Puanı : 1159 Rep Gücü : 63 Kayıt tarihi : 29/07/09

MesajKonu: Geri: İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız   İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız Puce-p11Paz 12 Ara. 2010 - 3:02

Hocam bence yeteri kadar tecrübeniz ve yurt dışına çıkmışsanız, akıllı tahta bilmemek çok önemli bir şey olmayabiliyor. Üstelik akıllı tahta kullanmayı öğrenmenin de zor bir iş olduğunu düşünmüyorum.
Ali Çakır
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
Ali Çakır

Mesaj Sayısı : 580 Başarı Puanı : 1212 Rep Gücü : 42 Kayıt tarihi : 29/07/09 Yaş : 44 Nerden : Malatya Ruh Hali : 39

MesajKonu: Geri: İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız   İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız Puce-p11Paz 12 Ara. 2010 - 3:15

Özelde tutunabilmek ve iyi yerlere gelebilmek için bunlara ek olarak üretmek lazım diye düşünüyorum. Nasıl mı? Örneğin dershanede çalışıyor ve KPDS, ÜDS'ye yönelik dersler veriyorsanız. KPDS ve ÜDS çözümlerini yapabilirsiniz. Aile birleşimine yönelik dersler veriyorsanız. Aile birleşiminde çok kullanılan, ihtiyaç duyulan kelimelere yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Ne tür çalışmalar yapabileceğiniz konusunda kendinizi geliştirebilir ve daha farklı etkinlikler yapabilirsiniz. Böyle çalışmalar sizi özelde daha iyi bir yere taşıyacaktır.
http://www.dilkolik.org

İş Başvurusu Hakkında Paylaşımlarımız
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rusça Öğretmeni Aranıyor
» Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu başlıyor
» Yurt ve burs başvurusu için yarın son gün
» KPSS ortaöğretim ve önlisans başvurusu için son tarih 2 Temmuz
» Butonlar hakkında