Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite

2 posters
YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite Empty
MesajKonu: 30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite   30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite Puce-p11Çarş. 8 Ara. 2010 - 19:13

Birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Öncan, 30 yaş üstündekilere üniversiteye sınavsız giriş müjdesi verdi.

Özcan, "Son aşamaya gelen çalışma önümüzde öğretim dönemine yetiştirilecek" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devrim niteliğinde yönetmelik hazırladı. Son şekli verilmek üzere olan yönetmelikle 30 yaş üstündekilere sınavsız ikinci üniversite hakkı verilecek. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirtti.

Bunun önüne geçmek için çalışma yaptıklarını ifade eden Özcan, ikinci diploma almak isteyenlere fırsat sunacaklarını söyledi. YÖK Başkanı, 30 yaşını dolduran üniversite mezunlarının vakıf üniversitelerine sınavsız girebileceğini dile getirdi.

VAKIFLAR SICAK BAKIYOR

Devlet okullarındaki boş kontenjanlara da öğrenci alınacağını vurgulayan Özcan, "İstediği bölümde okumak isteyip de o fırsatı yakalayamamış pek çok kişi var. Bazı bölümler için genel yetenek sınavı yapılacak. Vakıf üniversiteleri de yönetmeliğe sıcak bakıyor. Uygulama önümüzdeki döneme yetişecek" dedi. YÖK Başkanı, yeni kurulacak üniversitelerle birlikte 'boşta kalan öğrenci' kavramının tarih olacağını da vurguladı.

Bugün
http://www.dilkolik.org/
Lehrerin
Almanca Öğretmeni
Lehrerin

Mesaj Sayısı : 28 Başarı Puanı : 30 Rep Gücü : 0 Kayıt tarihi : 23/11/10 Ruh Hali : 17 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • Almanca
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • İspanyolca
  • İtalyanca
  • Hollandaca

30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite Empty
MesajKonu: Geri: 30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite   30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite Puce-p11Perş. 9 Ara. 2010 - 5:38

Nasıl yani? Boş kalan kontenjanları doldurmak ne demek oluyor ki? E amaç buysa, puanları iyice aşağı çekerek zaten dolamaz mı o kontenjanlar, tam anlayamadım sanırım.:s

30 yaş üzerindekilere sınavsız üniversite
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sınavsız ortaöğretim kurumlarına e-kayıt tarihi!
» Sınavsız kayıt alan liselere başvuru tarihi
» 8 yeni üniversite Meclis'te
» YÖK'ten üniversite adaylarına öneriler
» Üniversite öğrencilerine 'zam yok' müjdesi