Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MEB, öğretmen çocukları için ‘burs takibi’ başlattı

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

MEB, öğretmen çocukları için ‘burs takibi’ başlattı Empty
MesajKonu: MEB, öğretmen çocukları için ‘burs takibi’ başlattı   MEB, öğretmen çocukları için ‘burs takibi’ başlattı Puce-p11Perş. 2 Ara. 2010 - 21:02

Milli Eğitim Bakanlığı, 3 ayda 70 TL olarak ödenen bursun peşine düştü

Sultan UÇAR/AHT

Milli Eğitim Bakanlığı özellikle öğretmen çocuklarının, “Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı” ile kazandığı, 3 ayda 70 TL olarak ödenen bursun peşine düştü. Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na girişte öğrencilerin ailelerinin maddi durumunu gösterir bir belge istendiğin kaydeden Bakanlık, öğrenci velisinin bu beyannamede kendisinin, varsa eşinin maaş dışında ek ders ücreti, eğitime hazırlık ödeneği, ikramiye gibi bütün gelirlerini beyan etmek zorunda olduğunu hatırlattı.

Okullarda yönetmeliğe aykırı olarak ek gelirlerin hesaplanmadığını kaydeden Ortaöğrenim Burslar ve Yurtlar Daire Başkanı Halil Yüce, 81 il milli eğitim müdürüne talimat vererek öğretmen çocuklarının burslarının takip edilmesini istedi. Yüce, bursluluk sınavını kazanan öğretmen çocuklarının maddi durumlarının acilen araştırılmasını ve yıllık 4 bin 590 TL’yi geçenlerin burslarının hemen kesilmesini istedi.

Türk Eğitim Sen ise konuyu yargıyı taşıdı. Sendika, Ankara İdare
Mahkemesi’nde yürütmenin durdurulması için dava açtı. Dava dilekçesinde, öğrencilerin kazanılmış haklarının ellerinden alındığı savunularak, öğretmenlerin hesaba katılmayan ek gelirlerinin ne olduğunu kendilerinin de bilmediği ve bu yönde bir düzenleme de olmadığı belirtildi.

HaberTürk
http://www.dilkolik.org/

MEB, öğretmen çocukları için ‘burs takibi’ başlattı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Burs ve kredi başvuruları için ek süre
» Yurt ve burs başvurusu için yarın son gün
» Ara sınıflar için yurt, burs, kredi başvuları sona eriyor
» 30 bin öğretmen için son başvuru tarihi
» Öğretmen adayları için KPSS kalkıyor