Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"KPSS'de 9 soru hatalı" iddiası

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

"KPSS'de 9 soru hatalı" iddiası Empty
MesajKonu: "KPSS'de 9 soru hatalı" iddiası   "KPSS'de 9 soru hatalı" iddiası Puce-p11C.tesi 13 Kas. 2010 - 12:27

Türkiye Gençlik Birliği, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda 9 sorunun hatalı olduğunu iddia etti.

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel, konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Yücel, 2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda bazı soruların cevaplarının hatalı olduğuna yönelik kendilerine başvuru olduğunu söyledi.

Yücel bunun üzerine, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim görevlilerinden yardım istediklerini anlattı.

Yücel, "Profesör Dilek Gözütok'un başında bulunduğu öğretim üyeleri, soru ve cevapları inceleyerek birçok sorunun cevabında hata bulmuşlar" diye konuştu.

Şu ana kadar sınavdaki 1, 6, 7, 15, 16, 21, 24, 28 ve 33'üncü soruların cevaplarının hatalı olduğunu tespit etiklerini ileri süren Yücel, "YÖK Başkanı kopya iddialarında sorumluluğu ÖSYM'ye atmıştı. Peki şimdi sorumluluğu kimin üzerine atacak? YÖK Başkanı derhal istifa etmelidir" dedi.

AA
http://www.dilkolik.org/

"KPSS'de 9 soru hatalı" iddiası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "TUS'ta hatalı soru" iddiasını ilanla duyurdular
» Bir kopya iddiası da YGS'de mi?
» SBS'deki 1544 birinciyi gizlediler iddiası
» YGS'de 2 matematik sorusu hatalı
» SBS sonuçlarının hatalı olduğu doğrulandı