Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TOEFL nedir?

YazarMesaj
esra
Dilkolik Kurucusu
Dilkolik Kurucusu
esra

Mesaj Sayısı : 320 Başarı Puanı : 622 Rep Gücü : 13 Kayıt tarihi : 17/10/09 Ruh Hali : 8 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Fransızca
  • Rusça

TOEFL nedir? Empty
MesajKonu: TOEFL nedir?   TOEFL nedir? Puce-p11Cuma 12 Kas. 2010 - 6:58

TOEFL (Test of English as a Foreign Language - Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı) standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite İngilizce dilinde eğitim görmemiş olan başvuruculardan bu sınavı ister. Dünyanın çoğu ülkesinde yılda birkaç kere verilen bu sınavı Amerika'da Educational Testing Services şirketi düzenler.

Sınavın biçimi ve içeriği

Nerede verildiğine bağlı olarak sınav aşağıdaki üç biçimden birinde olabilir:

1. Bilgisayarlı test, dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki soruların güçlüğü, verilen cevapların doğruluğuna bağlı olarak bilgisayar tarafından sınav boyunca ayarlanır.
2. Kağıt-kalemli test, bilgisayarlı testin verilemediği sınav merkezlerinde verilir. Bu test de bilgisayarlı testin sınadığı alanları sınar, ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.
3. İnternet üzerinden test (TOEFL® iBT), 2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde gramer bilgisi bölümü kaldırılmış, ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir.
http://www.dilkolik.org

TOEFL nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TOEFL Kelimeleri Seti (Toefl Vocabulary) (ingilizce eğitim seti)
» 400 must have words for toefl
» Her Yönüyle Toefl
» Toefl - Grammer Test - 1
» Toefl - Grammer Test - 2