Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Karanlık karşısında bilimi savunacaklar

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Karanlık karşısında bilimi savunacaklar Empty
MesajKonu: Karanlık karşısında bilimi savunacaklar   Karanlık karşısında bilimi savunacaklar Puce-p11Perş. 11 Kas. 2010 - 5:49

Eğitim-Sen Ankara Şubelerince, 23 Kasım'da, Milli Eğitim Bakanlığı önünde "Karanlık Karşısında Bilimi Savunma Nöbeti" eylemi düzenlenecek.

Eğitim-Sen Ankara Şubeleri Sözcüsü Tuğrul Culfa, düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta düzenlenen 18. MEB Şurası'nı hatırlatarak, "MEB'in plansız, programsız çalışmalar sonucu eğitimin önemli unsurlarından biri olan öğretmenin yetiştirilmesinde plansız davrandığını" ileri sürdü.

Şura'da 2023 yılına kadar öğretmen ihtiyacının giderilmesi doğrultusunda herhangi bir somut karar alınmadığını belirten Culfa, "Şura, halen var olan eleme sistemine dayalı sınavla atama usulünü ortadan kaldırmak yerine aynı sistemin devam ettirilmesini öneriyor" dedi.

Culfa, "Şura, çalışanlar arasında ast-üst ilişkisi, statü oluşturarak çalışma hayatını rekabet ortamına sürüklemek istemektedir. Eğitim fakültelerinin eğitim ve öğretiminin niteliğinin artırılması, öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerle gelişiminin sağlanması yerine 100 TL'lik ücret farkıyla çalışanlar rekabet ortamında köleleştirilmek istenmektedir" diye konuştu.

Culfa, Şura'nın Kızılcahamam'da düzenlenmesini de eleştirdi.

"Bizler, eğitim ve bilim emekçileri olarak, laik-bilimsel, demokratik ilkeler doğrultusunda anadilde kamusal eğitim mücadelesini sürdürmeye, karanlığa karşı bilimi savunmaya; eşit, nitelikli, parasız eğitim hakkı talebini yükseltmeye; insanca yaşanabilir bir ülke yaratmaya kararlıyız" diyen Culfa, 23 Kasım 2010'da bakanlık önünde Eğitim-Sen Ankara Şubeleri yöneticileri olarak "Karanlık Karşısında Bilimi Savunma Nöbeti" tutacaklarını bildirdi.
CNNTürk
http://www.dilkolik.org/

Karanlık karşısında bilimi savunacaklar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YGS ile ilgili bir karanlık nokta daha!