Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Okullarda beden eğitimi dersi kalkıyor mu?

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Okullarda beden eğitimi dersi kalkıyor mu? Empty
MesajKonu: Okullarda beden eğitimi dersi kalkıyor mu?   Okullarda beden eğitimi dersi kalkıyor mu? Puce-p11Perş. 11 Kas. 2010 - 5:33

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak beden eğitimi derslerinin kaldırılacağını ve yerine getirilecek derslere ilişkin bilgi verdi.

Bakan Özak, bir soruyu yanıtlarken, okullardaki beden eğitim derslerini eleştirerek, ''Beden eğitim dersleri bugünkü haliyle hiç bir işe yaramıyor. Çağdışı bir anlayıştır'' dedi.

Bir öğrencinin haftada bir 45 dakikada beden eğitimi yapamayacağını, bunun yetersiz olduğunu anlatan Özak, bu nedenle daha kapsamlı spor dersleri oluşturulması gerektiğini ifade etti. Özak, çocukların sağlıklı yetişmesi ve sosyal olmaları için daha iyi koşullarda ve daha uzun süreyle spor yapmaları gerektiğini kaydetti.

İlköğretim 6 ve 7. sınıflarda Seviye Belirleme Sınavının (SBS) kaldırılmasının iyi olduğunu belirten Özak, ''SBS çocukları yalnızca okul ve kursa yönlendirmişti. Çocuk sosyalleşemiyordu. Sporla, sanatla, kültürle ilgilenen çocuklar yetiştirmek için adım atılabilir'' dedi.

Bakan Özak, Milli Eğitim Bakanlığı ile bu kapsamda bir protokol yaptıklarını, müşterek bir çalışma gerçekleştireceklerini bildirdi.
http://www.dilkolik.org/

Okullarda beden eğitimi dersi kalkıyor mu?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Okullarda rapor derdi kalkıyor
» SBS kalkıyor
» Öğretmen adayları için KPSS kalkıyor
» çubukçu: Okullarda kayıt parası yok
» Fransızca dersi verilir