Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KPSS'nin tekrarı 8 milyon TL'ye mal oldu

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

KPSS'nin tekrarı 8 milyon TL'ye mal oldu Empty
MesajKonu: KPSS'nin tekrarı 8 milyon TL'ye mal oldu   KPSS'nin tekrarı 8 milyon TL'ye mal oldu Puce-p11Paz 31 Ekim 2010 - 4:03

Soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilerek yeniden yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Sınavı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) 8 milyon TL'ye mal oldu.

ÖSYM, bugün yapılan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı ile ilgili internet sitesinden açıklama yaptı. Açıklamada, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan KPSS lisans sınavının iptal edilen kısmı olan KPSS-Eğitim Bilimleri sınavının, bugün 81 il ve Lefkoşa'da 290 binden fazla adayın katılımıyla tekrarlandığı kaydedildi.

ÖSYM tarafından 5 Ekim 2010'da ve sonrasında kamuoyuna duyurulan sınav güvenlik tedbirlerinin bu sınavda da başarı ile uygulandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Ülkemizde sosyal barış ve adalet duygusunu zedeleme boyutunda olan bir sahtecilik nedeniyle çoğunluğu teşkil eden dürüst adaylarımızın yaşadıkları sıkıntılardan büyük üzüntü duyuyor, hesaplanamaz manevi maliyeti yanında, toplam maddi maliyeti yaklaşık 8 milyon TL'yi geçen bu sınavın tekrarlanmasına sebep olanları şiddetle kınıyoruz.

Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen alınan güvenlik tedbirlerini tam olarak uygulayan ÖSYM personeline, sınavın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine yardımcı olan sınav görevlilerine, emniyet güçlerimize ve güvenlik tedbirlerine titizlikle riayet ederek sınava giren adaylara teşekkür ediyoruz.''

AA
http://www.dilkolik.org/

KPSS'nin tekrarı 8 milyon TL'ye mal oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 16 milyon öğrenci ders başı yapacak
» 1 milyon 648 bin aday YGS'ye başvurdu
» 16 milyon öğrenci karne aldı
» 1,5 milyon öğrenciyi ilgilendiren itiraz
» 16 milyon öğrenci karne aldı