Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MİT desteğiyle sınav güvenliği

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

MİT desteğiyle sınav güvenliği Empty
MesajKonu: MİT desteğiyle sınav güvenliği   MİT desteğiyle sınav güvenliği Puce-p11Paz 24 Ekim 2010 - 22:43

KPSS'de soruların sızdırıldığı iddiasıyla ertelediği sınavları yapmaya başlayan ÖSYM, sınav soruları basılmadan önce matbaada Ankara Emniyeti ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) uzmanlarına arama yaptırdı.

ÖSYM'nin ertelediği sınavlardan ilkini dün Ankara'da gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde daha ileri seviyede Yan Dal Uzmanlık Eğitimi görmek isteyen adayların katıldığı "Sonbahar Dönemi Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı" (YDUS), alınan yeni güvenlik önlemleri eşliğinde yapıldı.

Sınavın soru kitapçıklarının basıldığı Bilkent'teki matbaa "akademik hakem ve şahitlerin" 24 saat gözetimi altında tutuldu. Her türlü uzaktan erişimi engelleyici sistemlerle donatılan matbaa, kapalı döneme girmeden önce Ankara Emniyeti ve Milli İstihbarat Teşkilatı uzmanlarınca kontrol edildi.

ÖSYM'nin bundan sonra gerçekleştireceği tüm sınavlarda aynı güvenlik tedbirlerinin uygulanacağı bildirildi.

Öte yandan, soruların sızdırıldığı kanaatiyle iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Ekim Pazar günü yapılacak.

CNN Türk
http://www.dilkolik.org/

MİT desteğiyle sınav güvenliği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MEB'den sınav yönetmeliklerine düzenleme
» AÖF sınav sonuçları açıklandı
» Sınav beyne faydalı
» 120'de 120 yapanların 2. sınav sonuçları
» Yeni sınav 40 gün içinde