Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BDP'den sözleşmeliyi kaldırmak için teklif

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

BDP'den sözleşmeliyi kaldırmak için teklif Empty
MesajKonu: BDP'den sözleşmeliyi kaldırmak için teklif   BDP'den sözleşmeliyi kaldırmak için teklif Puce-p11Perş. 14 Ekim 2010 - 0:32

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması ve bu statüde çalışanların kadroya atanmalarına yönelik kanun teklifi verdi.

TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Devlet Memurları Kanunu ile Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda değişiklik öngörüyor.

Teklif, Devlet Memurları Kanunu'nun, sözleşmeli öğretmen istihdamına olanak sağlayan hükmünün yürürlükten kaldırılmasını; Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'da ise halen bu statüde çalışan öğretmenlerin kadroya alınmasını düzenliyor. Bu kapsamda, sözleşmeli statüde çalışan öğretmenlerin hizmet sürelerine bakılmaksızın en son görev yaptıkları yerlere asaleten atanmaları öngörülüyor.

Teklifinin gerekçesinde, sözleşmeli öğretmenlerin, hukuki ve çalışma hakları açısından kadrolu öğretmenlere göre ciddi mağduriyetler yaşadığını savunuldu. Gerekçede, ''Kadrolu öğretmenlerin ciddi sıkıntılar içerisinde olduğu bir durumda sözleşmeli öğretmen istihdamı çok daha ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Bu durumun ortadan kaldırılması için bir an önce sözleşmeli öğretmen uygulaması kaldırılmalıdır'' denildi.

AA
http://www.dilkolik.org/

BDP'den sözleşmeliyi kaldırmak için teklif
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YGS'ye başvuru için ek süre bugün son
» AÖF kayıtları için 15 Ekim son gün
» Ek yerleştirme başvuruları için son gün
» Sözleşmeliler için MEB'den açıklama
» Kredi ve burslu öğrenciler için ek süre