Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ÖSYM TUS'da geri adım attı

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

ÖSYM TUS'da geri adım attı Empty
MesajKonu: ÖSYM TUS'da geri adım attı   ÖSYM TUS'da geri adım attı Puce-p11Ptsi 27 Eyl. 2010 - 20:28

KPSS'deki kopya iddialarının ardından ertelenen "2010 Sonbahar Dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı" 2011 yılındaki TUS sınavıyla birleştirilmeyecek. 2010 sonbahar TUS'u 11-12 Aralık'ta yapılacak. ÖSYM, bu kararı Türk Tabipleri Birliği'nin talebi üzerine aldı.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu bugün telefonla ÖSYM Başkanı Ali Demir'i aradı.

Bilaloğlu, görüşmede 2010 sonbahar TUS sınavının 2011 yılına sarkmaması, aksi halde haksızlık olacağı görüşünü iletti.

Bunun üzerine ÖSYM Başkanı Ali Demir, sınavın 11-12 Aralık 2010 tarihinde yapılmasına karar verdi.

Böylece ÖSYM, sınavın 2011 TUS sınavıyla birleştirilme kararından geri adım attı. 2011 ilkbahar TUS sınavı da normal zamanında yapılacak.

ÖSYM, aralarında TUS'un da bulunduğu 12 sınavı soruların gizliliği kalmadığı gerekçesiyle erteleme kararı almıştı.
http://www.dilkolik.org/

ÖSYM TUS'da geri adım attı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YGS'de şifreleme'ye savcılık el attı
» Üniversiteye geri dönüş için 7 Mart
» Türk eğitim sistemi dibe demir attı
» ÖSYM: LYS sorunsuz tamamlandı
» ÖSYM'den LYS adaylarına ek süre