Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İzmir'de 13 lise Anadolu Lisesi oldu

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

İzmir'de 13 lise Anadolu Lisesi oldu Empty
MesajKonu: İzmir'de 13 lise Anadolu Lisesi oldu   İzmir'de 13 lise Anadolu Lisesi oldu Puce-p11Çarş. 14 Tem. 2010 - 21:26

İzmir'de 13 genel lise, 2010-2011 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olarak öğrenci alacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ortaöğretimde kalitenin arttırılması ve mesleki ve teknik ortaöğretime daha fazla öğrencinin yönlendirilmesi amacıyla, genel liselerin Anadolu liselerine dönüştürülmesi uygulaması kapsamında İzmir'deki 13 genel lisesinin Anadolu lisesine dönüştürüldüğü bildirildi.

Okullar, bu yıl 9. sınıflara Anadolu lisesi olarak öğrenci alacak, 10, 11 ve 12. sınıflardaki öğrenciler ise genel lise eğitimine mezun oluncaya kadar devam edecek.

Anadolu lisesine dönüştürülen okulların yeni isimleri ve kontenjanları şöyle:

''Bayındır Ülfert Onart Anadolu Lisesi (120), Bayraklı Mustafa Kemal Anadolu Lisesi (300), Bergama 14 Eylül Anadolu Lisesi (120), Buca Gürçeşme Anadolu Lisesi (150), Buca Betontaş Anadolu Lisesi (120), Çeşme Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi (90), Çiğli Büyükçiğli Anadolu Lisesi (120), Gaziemir Kipa 10. Yıl Anadolu Lisesi (180), Karşıyaka Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi (150), Konak Namık Kemal Lisesi (120), Konak 50. Yıl Anadolu Lİsesi (150), Tornalı Atatürk Anadolu Lisesi (120), Urla Anadolu Lisesi (210)''

AA
http://www.dilkolik.org/

İzmir'de 13 lise Anadolu Lisesi oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 350 genel lise Anadolu Lisesi'ne dönüştü
» Lise 1'lere müjde!
» Lise öğrencilerine Almanya'dan burs!
» Anadolu'da 10 bin kitapçı kapandı
» Pilot okullar Anadolu'da tam gaz!