Dilkolik - Yabancı Dil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Eğitim ve Yabancı Dil Portalı

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vizesiz girilebilecek ülkeler

YazarMesaj
Dilkolik
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik Yöneticisi
Dilkolik

Mesaj Sayısı : 1097 Başarı Puanı : 3263 Rep Gücü : 16 Kayıt tarihi : 10/08/09 Yaş : 15 Nerden : Dilkolik Ruh Hali : 29 Bidiği Diller :
  • Türkçe
  • İngilizce
Öğrenmek İstediği Diller :
  • Japonca

Vizesiz girilebilecek ülkeler Empty
MesajKonu: Vizesiz girilebilecek ülkeler   Vizesiz girilebilecek ülkeler Puce-p11Salı 13 Tem. 2010 - 0:18

Son dönemde Ürdün, Lübnan, Suriye, Sudan, Endonezya, Pakistan, Arnavutluk ve Libya Türkiye'ye uyguladıkları vizeyi kaldırdı.

Rusya ve Almanya’yla imzalanan vize anlaşmalarıyla da akademisyen, sporcu ve sanatçılar gibi kimi özel koşullara sahip Türk vatandaşları bu ülkelere vizesiz girebiliyor. En son Rusya ile imzalanan anlaşmaya göre, Türk ve Rus vatandaşlarının bir aya kadar vizesiz giriş yapabilecek.

Türkiye’ye vize uygulamayan ülke ve özel idari bölgeler şöyle: ‘Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Güney Kore, Kosova, Katar, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Tacikistan, Tanzanya, Uruguay, Ürdün, Venezuela.’

Radikal
http://www.dilkolik.org/

Vizesiz girilebilecek ülkeler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dil - 1 puanı ile girilebilecek yükseköğretim programları (bölümler)
» Dil - 2 puanı ile girilebilecek yükseköğretim programları (bölümler)